Laskesuusa MM: Tomingas ei tundnud end treeningul hästi ja jääb segateatesõidust kõrvale

 (25)
IBU Cup Otepää naiste kvalifikatsioon
Tuuli Tomingas Otepääl IBU Cupil.Foto: Argo Ingver

Homme Östersundis algaval laskesuusatamise MM-il on Eesti segateatevõistkonna eest väljas Regina Oja, Johanna Talihärm, Rene Zahkna ja Kalev Ermits. Algselt oli koondise peatreeneril Indrek Tobrelutsul plaanis teise vahetusena sõitma panna Tuuli Tomingas, kuid plaanid tehti tänase treeningu järel ringi.

Tomingas ei tundnud end nimelt äsja lõppenud treeningu järel hästi ning tuli enne koondisekaaslasi rajalt maha. "Päris haige ta ei olnud, aga ei tundnud end hästi. Seetõttu tegime vahetuse," ütles Tobreluts Delfile ja Eesti Päevalehe. "Paneme ta tänaseks ööks teise tuppa elama, muidu jagas ta tuba Johannaga. Täna kolib ta eraldi, et vältida teiste nakatumist."

Tobreluts ei osanud hinnata, kas kahtluse all võivad olla ka Tomingase järgmised stardid. "Ei hakka ette mõtlema. Vaatame, mõtleme esmalt homsele sõidule. Aga hea märk see ei ole tõesti," sõnas ta.

Rootsis Östersundis oli täna hommikul 21 kraadi külma, treeningu ajaks tõusis temperatuur miinus 8 peale. "Homme peaks olema pehmem ilm, lubab lumesadu," lisas Tobreluts. "Tuuleolud on praegu rahulikud. Tiirus on head vaiksed olud. Reedeseks sprindipäevaks lubab keerulisemaid tingimusi."

Segateatesõit algab homme Eesti aja järgi kell 17.15.