Karjäärile ilusa punkti pannud Fourcade: kui silmis on pisarad, siis rõõmust

 (1)
Karjäärile ilusa punkti pannud Fourcade: kui silmis on pisarad, siis rõõmust
Martin FourcadeFoto: Kimmo Brandt, EPA/Scanpix

Prantsusmaa laskesuusakuulsus Martin Fourcade pani täna vägevale karjäärile võimsa punkti, kui võidutses Kontiolahti MK-etapil meeste 12,5 km jälitussõidus. Napilt jäi prantslane ilma MK-sarja üldvõidust, kui lõpuks kahe punktiga edestas teda norralane Johannes Thingnes Bö.

"See on väga eriline päev minu jaoks," sõnas Fourcade pärast sõitu. "Olen saanud oma unistusega tegeleda üle 10 aasta. Ma ei osanud unistadagi finišeerimisest sellisel viisil. Tõsi fännideta, aga kui alustasin laskesuusatamisega Prantsusmaal metsade vahel, siis ei olnud ka fänne. Olen uhke kõige üle, mida saavutasin."

"Avastasin sel teekonnal enda kohta palju ja sain ilusal viisil oma karjääri lõpetada. Olen väga emotsionaalne praegu. Kui silmis on pisarad, siis rõõmust," lisas Fourcade.

31-aastane Perpignani linnast pärit Fourcade võitis olümpiamängudelt viis kulda ja kaks hõbedat. Ta tuli 13-kordseks maailmameistriks ning võitis kokku 28 medalit MM-idelt. Seitsmel korral MK-sarja üldvõitjaks kroonitud prantslasele oli tänane esikoht 83. MK-sarja etapivõiduks.