Kalev Ermits viimase tiiru eksimustest: närvi taha kindlasti ei jäänud

 (5)
Kalev Ermits lennujaamas
Kalev Ermits lennujaamasFoto: Ilmar Saabas

Eile USA-s Presque Isle’is oma senise karjääri kõrgeima MK punktikoha, 19., välja sõitnud Kalev Ermits parandas täna oma tulemust veelgi, kui ületas 12.5km jälitussõidu 11. mehena.

Kui eile sõnas Ermits, et koht oli parem kui sõit ise, siis täna on noormees sõiduga rohkem rahul. "Eilsega võrreldes tundus sõit parem. Vahepeal tuli ikka tugev väsimus peale, aga siis võtsin jälle tagant tulnud sõidumehele tuulde ja nii oli kõvasti kergem," räägib Ermits. Stardist äraminnes võttis Ermits samuti strateegia tuules püsida. "Lasin teistel vedada ja tööd teha," muigab ta.

Laskmisnärvi kohta sõnab Ermits: "Kui esimese püstitiiru nulliga lasin, siis korraks oli küll tunne, et tohoh, aga siis ei olnud aega mõelda, vaid tuli kiirelt edasi minna. Tiirudesse läksingi selle mõttega, et teha kiiresti hea seeria ja ei jäänud mõtlema selle üle, et pean nüüd kindlasti nulliga laskma. Tuleb, mis tuleb. Närvi taha kindlasti ei jäänud. Viimases tiirus läks jah kaks mööda, aga vähemalt panin 3 pihta," sõnab Ermits lõbusalt.

"Kokkuvõttes olen muidugi rahul. Täna tundsin end rajal ikka palju paremini kui eile ja oli ka suurem võitlustahe. Tahtsin iga hinnaga head võistlust teha ja mitte ära kukkuda. Kui viimasel ringil sain teada, et olen 11., siis mõtlesin, et nüüd iga hinnaga finišisse välja!" võtab Ermits jutu kokku.

Koondise peatreener: "hea kohe vaadata!"

Seotud lood:

Slovakkias IBU karikasarja etapil viibiv koondise peatreener Kalmer Tramm: "Emotsioonid on laes. Ikka väga uhke tunne on! Hea kohe vaadata! Kalev tegi enda kohta väga hea laskmise. Ilmselt ka see tõi talle selle koha, et ta esimesed tiirud väga edukalt läbis. Kui nüüd mõelda, milliste kohtade pealt me sel hooajal tulnud oleme, siis väga super saavutus. Vahed meeste vahel olid muidugi suured. Tundub, et ka külm ilm tegi oma töö - vaadates ka naiste sõite, siis tipudki teevad tiirudes juba kolm-neli möödalasku."

Eesti koondislaste jaoks on tänase jälitussõitudega 8. maailmakarika etapp saanud joone alla ning ette võetakse kodutee, et taastuda ja jätkata ettevalmistust märtsi alguses toimuvaks MM-iks.