Kalev Ermits tegi hea võistluse, Thingnes Bö näitas võimu

 (22)
Kalev Ermits
Kalev ErmitsFoto: Jarek Jõepera

Norra laskesuusataja Johannes Thingnes Bö tegi Nove Mestos tõelise jõudemonstratsiooni, kui võitis ülekaalukalt meeste 10 km sprindietapi. Hea võistluse tegi ka Kalev Ermits, kes lõpetas 25. kohaga ja tõi eestlastele hooaja esimesed MK-punktid.

Ermits läbis esimese lasketiiru puhaste paberitega ja hoidis lausa 12. kohta. Püstitiirus jäi Ermitsal kahjuks üks märk üles, mis kukutas ta kolmanda kümne keskele.

Lõpuks sai Ermits 25. koha, jäädes täpselt lasknud Bö`st maha minuti ja 43 sekundiga. Norralasele järgnesid venelane Aleksander Loginov (+21) ja rootslane Martin Ponsiluoma (+54,2). Ka nemad lasid täpselt.

"Ühe eksimusega peaks alati punktidele jõudma, aga enda kohta oli täna okei sõit. Avaringil sain väga tugeva veduri Fourcad`'i näol, aga ehk isegi liiga tugeva. Teisel ringil olid jalad rasked ja tõmbasin veidi tagasi, aga viimasel ringil olin koos Kanada ja Vene sportlastega ning panin eesmärgiks esimesena lõpetada. Tuligi ära," sõnas Ermits ERR-ile.

Rene Zahkna jättis täna üles kolm märki, kaotas Bö`le juba 3.57-ga ja oli kõigest 91. Martin Remmelg pääses ühe trahviga, kuid oli alles 92. (+4.06).

Kehvasti läks täna ka suurfavoriit Martin Fourcade`il, kes sai nelja trahviga kõigest 43. koha (+2.12).