Järgmised dopingupatused võidakse vahistada Östersundi laskesuusatamise MM-il

 (37)
Austria Seefeld 28.02.2019
Sportlastel Austrias enam politseid karta ei tule, kuid Rootsis küll.Foto: Andres Putting

Seefeldi murdmaasuusatamise MM-il vahistatud viis sportlast on praegu vabadusse pääsenud. Kõik tunnistasid seejuures oma seotust dopinguga. Nende seas ka eestlased Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu. Austria võimude teatel Seefeldis rohkem vahistamisi oodata ei ole, kuid järgmisena võib reide oodata Östersundis toimuvatel laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel.

Austria ajaleht Kurier kirjutab, et praegu Seefeldisse jäänud sportlased võivad end rahulikult tunda, kuna rohkem kedagi kinni ei võeta. Samas peavad ettevaatlikud olema aga laskesuusatajad. Östersundi MM peetakse Rootsis 7.-17. märtsini.

„Võin öelda, et selle dopingulooga on seotud ka teised spordialad,“ teatas Dieter Csefan Austria riiklikus kriminaalpolitsei poolt.

Erfurtis asunud kliinikut külastas väidetavalt 50-60 sportlast. Lisaks murdmaa- ja laskesuusatajatele oli nende seas ujujaid, jalgrattureid, jalgpallureid, käsipallureid ja veel teiste spordialade esindajaid.

Kuna politseinikud said enda valdusesse kliinikus olnud sportlastelt võetud vere ja Rahvusvahelisel Antidopinguagentuuril WADA on olemas sportlaste verepasside andmed, siis saab hõlpsasti tuvastada kriminaalse isikute juures abi otsimas käinud atleedid.