HIILGAV! Kaheksa kohta tõusnud Kalev Ermits sai MK jälitussõidus 11. koha!

 (32)
Lisatud treeneri kommentaar!
Kalev Ermits
Kalev ErmitsFoto: Hendrik Osula

Kalev Ermits lõpetas USA-s Presque Isles toimuva laskesuusatamise MK-etapi jälitussõidu kõrgel 11. kohal, olles rajale pääsenud 19-ndana.

Esimeses tiirus ühe ja viimases kaks märki üles jätnud Ermits kaotas finišis võitjale Martin Fourcade'ile 2 minutit ja 37 sekundit. Kolmanda laskmise järel hoidis ta suisa kaheksandat kohta.

Prantslane Fourcade eksis täna kahel lasul ja edestas teiseks tulnud Johannes Thingnes Böd (3 trahviringi) 24,8 sekundiga. Kolmandaks tuli venelane Anton Šipulin (2; +1.11,5).

Fourcade'ile oli see hooaja seitsmes võit.

11. koht andis Ermitsale MK-sarja üldarvestusse juurde 30 punkti, mis teeb tema selle hooaja skooriks juba 52.

Slovakkias IBU karikasarja etapil viibiv Eesti koondise peatreener Kalmer Tramm: "Emotsioonid on laes. Ikka väga uhke tunne on! Hea kohe vaadata! Kalev tegi enda kohta väga hea laskmise. Ilmselt ka see tõi talle selle tulemuse, et ta esimesed tiirud väga edukalt läbis. Kui nüüd mõelda, milliste kohtade pealt me sel hooajal tulnud oleme, siis väga super saavutus. Vahed meeste vahel olid muidugi suured. Tundub, et ka külm ilm tegi oma töö - vaadates ka naiste sõite, siis tipudki teevad tiirudes juba kolm-neli möödalasku."