FOTOSEERIA: Otepääl triumfeerinud venelast tabas kurbnaljakas äpardus

 (19)
Meeste teatesõit 4x7,5km
Aleksei Slepovi finiš.Foto: Jassu Hertsmann

Otepääl toimunud laskesuusatamise EMi teatesõidu võitnud Venemaa teatemeeskonna ankrumees Aleksei Slepov haaras finiši eel rahvuslipu ja vehkis sellega nii ägedalt, et lipp läks „lendu“.

Sportlane ise seda esialgu tähele ei pannud, vaid vehkis varrega rõõmsalt edasi. Omamoodi tähenduslik, et maha pudenenud lipust tuhises veidi hiljem mööda Ukraina koondise ankrumees...

Vaevalt, et Otepäält lisaks teatesõidule kaks kulda võitnud venelane ise tragikoomilist äpardust raskelt üle elab, sest tundub, et tegu on mehega, kes oskab asju huumoriga võtta. Näiteks pressikonverentsidel naerutas ta pidevalt ajakirjanike, rääkides uljalt ja oma tagasihoidlikul tasemel inglise keele tõttu lakooniliselt lahti võitude tagamaad: "Õhtul läksin magama. Hommikul sõin. Siis magasin. See oligi võiduretsept!"

Venemaa ja Ukraina pidasid Otepääl maha päris mitu vahvat duelli. Juunioride ja täiskasvanute ühises medalitabelis troonis võistluste lõpuks esimesel kohal kindlalt Venemaa (8 kulda, 1 hõbedat, 8 pronksi), Ukraina (3, 3, 3) oli teine ja Prantsusmaa (3, 1, 2) kolmas. Eesti teenis kaks hõbemedalit, mis andis auväärse kuuenda koha.

Meeste teatesõit 4x7,5km Foto: Jassu Hertsmann
Seotud lood:


Meeste teatesõit 4x7,5km Foto: Jassu Hertsmann


Meeste teatesõit 4x7,5km Foto: Jassu Hertsmann