FOTOD: Lessing ja Tobreluts on laskesuusakoondise esinumbrid


Roland Lessing, laskesuusatamine
Mobiilifoto: Ivar Jurtšenko

Eesti laskesuusatajate paremik harjutab sarnaselt murdmaasuusakoondisele hetkel Põhja-Soomes, Olosel. Kohal on oldud 27. oktoobrist alates ja homse kontrollvõistlusega saab lõplikult paika esimesele MK-etapile sõitev koondis.

Peatreener Maris Cakars sõnas Delfile, et kahel mehel, Indrek Tobrelutsul ja Roland Lessingul on pääs koondisesse kindel, ülejäänu saab paika viimase hooaja eelse katsevõistlusega. Kolmapäeval sõidab enamus koondislasi koju, vaid Lessing läheb koos juunioridega võistlema Kontiolahtisse Karelia GP´le.

"Ettevalmistus on olnud väga hea, millegi üle kurta ei saa," lausus Lessing tänase treeningu järel. Koondislaste head valmisolekut kinnitas ka lätlasest peatreener. "Imelugusid ma enne võistlusi kokku rääkima ei hakka, aga usun, et suudame MK-etappidel võidelda kõrgete kohtade eest. Olosel on meil hea võrdlusmoment Saksamaa, Soome ja Rootsi tippudega. Meil on tekkinud hea kollektiiv, kes hoiab kokku ning harjutab kõrgete eesmärkide nimel."

10. novembril Olosel toimunud kontrollvõistlusel, kus sõideti sprindidistantsi mahtusid meestest esikolmikusse Lessing, Tobreluts ja Kauri Kõiv ning naistest Kadri Lehtla, Daria Yurlova ning Grete Gaim. Stardis oli ka Eveli Saue, kes oli viies.

Maailma karikasarja esimene etapp peetakse 28. novembrist kuni 4. detsembrini Rootsis, Östersundis. Sealt edasi järgnevad kohe Austia, Hochfilzen ning Prantsusmaa, Annecy-Le Grand Bornand.