Eesti laskesuusataja saavutas juunioride IBU etapil viienda koha: kindlasti aitasid kaasa suurepärased suusad


Marten Aolaid
Marten AolaidFoto: Hendrik Osula, Eesti Laskesuusaliit

Marten Aolaid sõitis Itaalias Martell-Val Martellos peetud laskesuusatamise juunioride IBU karikaetapil noormeeste 10 km sprindis välja viienda koha.

20-aastane Aolaid oli mõlemas lasketiirus täpne ning kaotas võitnud Niklas Hartwegile 46,1 sekundiga. Šveitslase kõrval pääsesid poodiumile prantslane Guillaume Desmus (+4,8) ja ainsana esikolmiku meestest ühe trahvi saanud itaallane Tommaso Giacomel (+19,5).

Tegemist on Aolaidi karjääri senise parima tulemusega. “Tavaliselt olen pigem pikal individuaaldistantsil läbi löönud, aga täna sprindis õnnestus laskmine võrreldes eelmise võistlusega väga hästi. Sõidu osas oli esimesel kahel ringil hea tunne, aga viimane ring vajus veidi ära,” ütles Aolaid. “Heale tulemusele aitasid kindlasti kaasa suurepäraselt määritud suusad,” lisas noormees Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni pressiteate vahendusel.

Teistest eestlastest oli Kristo Siimer kahe trahviga 17. (+1.35,7) ja Markus Faster, kes eksis samuti kahel lasul, 75. (+6.35,3). Stardis oli 128 noormeest.