Eesti laskesuusakoondise uus peatreener ei tule välismaalt

 (3)
Laskesuusatamise sprint.
Kas uueks peatreeneriks saab Indrek Tobreluts?Foto: Delfi/Eesti ajalehed

Eesti laskesuusatamise föderatsiooni peasekretäri Kristjan Oja sõnul juhendab rahvuskoondist järgmisel hooajal eestlane.

Alaliidu juhatus võttis taolise otsuse vastu kolmapäeval, mil peeti juhatuse koosolek. Tippspordist loobunud USA laskesuusataja Jay Hakkinen seega Maarjamaale treeneritööd tegema ei tule. Küll aga võidakse koostööd jätkata lasketreeneri, tunnustatud soomlase Asko Nuutineniga.

"Nüüd seisavad ees läbirääkimised Eesti treeneritega. Istume maha, vaatame, mis Sotšis õigesti ja valesti sai tehtud ning hakkame mõtlema 2018. aasta Pyeongchangi olümpia suunas," sõnas Oja, kes on varem tunnistanud, et välistreeneri palkamiseks napib alaliidul raha.

Māris Čākarsi asendajana on spekuleeritud nii Indrek Tobrelutsu kui senise abitreeneri Mihkel Joosingu nime, kuid kandidaate võib olla veelgi. Teada on vaid, et Tõnu Pääsuke, Ants Orasson ja Hillar Zahkna koondise peatreeneriks ei pürgi.

Uue peatreeneriga loodab Oja käed lüüa kahe nädala jooksul, seni tegutsevad kõik koondislased isiklike treenerite juhendamisel.