Dorothea Wierer koroonakriisist Itaalias: kõik tundub nagu üks kohutav film

 (8)
Dorothea Wierer koroonakriisist Itaalias: kõik tundub nagu üks kohutav film
Dorothea WiererLM/Franco Debernardi / IP/SIPA

Itaalia laskesuusatäht, lõppenud hooajal MK-sarjas üldvõidu teeninud Dorothea Wierer kirjeldas oma elu karantiinis koroonaviirusest räsitud Itaalias.

29-aastane Wierer naases koju Põhja-Itaaliasse vahetult pärast 14. märtsil lõppenud Kontiolahti MK-etappi, mis koroonaviiruse pandeemia tõttu hooaja viimaseks jäi. "Sellest ajast saadik pole ma kodust väljunud. Nagu kõik itaallased, oleme ka meie olnud kodus karantiinis," sõnas itaallanna Rootsi väljaandele Expressen. "Väga kummaline olukord on praegu."

"Ainult poest toidu ostmiseks võib kodust lahkuda," jätkas Wierer. "Selline tunne on, nagu filmis elaks. Ühes kohutavas filmis, kus sul kontrolli pole. Me ei tea, kas peame jääma koju neljaks nädalaks, kuueks nädalaks või veelgi pikemaks ajaks. Loomulikult on see väga stressirohke olukord."

Itaallanna lisas, et olukorda arvestades läheb tema perekonnal hästi. "Milanos on näiteks suuremad probleemid. Seal on olukord kohutav, kõik on murettekitav.

Kuidas kolmekordne maailmameister kodus aega veedab? "Palju hetkel teha pole. Olen proovimas praegu koduperenaise rolli. Teen süüa ja joon veini, sest see mulle meeldib. Veini joomine on hea viis aega veeta."

Wiererilt uuriti ka, mida ta arvab rootslanna Stina Nilssoni hiljutisest otsusest keskenduda edaspidi murdmaasuusatamise asemel laskesuusatamisele. "Olin väga õnnelik, kui kuulsin sellest. Stina on väga võimekas sportlane ning usun, et see on hea idee tema jaoks. Laskesuusatamine on palju üllatusi pakkuv spordiala, seega igav tal kindlasti ei hakka."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!