BLOGI | Ruhpoldingu teatesõidu võitis Norra naiskond, Eesti lõpetas 15. kohal

 (85)
Naiste 15km laskesuusatamine
Johanna TalihärmFoto: Madis Veltman

Saksamaal Ruhpoldingus jätkuval laskesuusatamise etapil võitis naiste 4x6 km teatesõidu taas Norra nelik. Eesti naiskond püsis veel kolmanda vahetuse järel esikümne piiril, kuid lõpuks tuli leppida 15. kohaga.

Meie avavahetust sõitnud Regina Oja vajas lasketiirudes ühte varupadrunit ning lõpetas etapi 12. kohal. Vahe liider Itaaliaga oli 35,6 sekundit. Tuuli Tomingas pidi kasutama kahte varupadrunit ning andis vahetuse üle 13. kohal. Liidriks tõusnud Prantsusmaa oli meie naiskonnast 1.02 kaugusel.

Meie kolmas sõitja Johanna Talihärm vajas lamadestiirus kahte ja püstitiirus ühte varupadrunit, kuid suutis Eesti tõsta 11. kohale. Vahe liider Prantsusmaaga oli 1.27 ning esikümme oli vaid viie sekundi kaugusel.

Meie ankrunaine Grete Gaim sai kolme varupadruni abil märgid alla, kuid pidi rajal loovutama neli kohta. Eesti kaotas lõpuks esikoha saavutanud Norrale kolme minuti ja 43 sekundiga.

Seotud lood:

Prantsusmaa kaotas Norrale 10,7 sekundiga ning oli teine. Taas suurepärase võistluse teinud Šveitsi nelik oli kolmas (+20,7). Saksamaa pidi kodupubliku ees leppima 4. kohaga (+31,7), sest nende kolmanda vahetuse sõitja Vanessa Hinz käis kahel trahviringil.

Norra naiskond on nüüd võitnud juba viis teatevõistlust järjest. Eesti naised on tänavusel hooajal sõitnud välja 14., 18., 14. ja tänase 15. koha.

Ruhpoldingu MK-etapp: naiste teatesõit
https://sport.delfi.ee/news/suusatamine/laskesuusatamine/veider-intsident-mk-etapil-valgevene-laskesuusataja-tulistas-venelase-markide-pihta-ja-vastupidi?id=88681197
https://sport.delfi.ee/news/suusatamine/laskesuusatamine/taliharm-pustitiirus-virvendas-silmade-ees?id=88680831
Lõpptulemused:
Eesti lõpetab 15. kohal (+3.43).
Norra võidab järjekordse teatesõidu. Prantsusmaa kaotab teisena 10,7 sekundit, Šveits on kolmas (+20,7). Kaks trahviringi sõitnud Saksamaa peab leppima 4. kohaga (+31,7).
Gaim peab püstitiirus kasutama ühte varupadrunit ning Eesti on 13. kohal (+3.03). Meie ees on Slovakkia 18 sekundi kaugusel, meie järel Poola ja Valgevene vaid 4 ja 6 sekundi kaugusel.
Viimane tiir: Röiseland vajas ühte varupadrunit, kuid Norra jääb liidriks. Vahe Braisaziga on 11,2 sekundit. Šveits teeb taas suurepärast võistlust ja peaks lõpetama poodiumil (+18).
Seis eelviimase laskmise järel:
Grete Gaim sai kahe varuga märgid maha ja Eesti kukub 14. kohale (+2.16). Ligi minut kaotust tuli koheselt juurde...
7. laskmine: Röiseland tõstab Norra liidriks. Prantsusmaa ja Braisaz kaotab 11,8 sekundiga. Šveits on kolmas (+17,2).
Seis 3. vahetuse järel:
Talihärm vahetab 11. kohal (+1.27,3). Siiani väga südikas võistlus meie naistelt.
Kolmas vahetus lõpetab: liider on Prantsusmaa, kuid Norra on vaid 2,9 sekundi kaugusel. Itaalia kaotab 7,9 ja Ukraina 8,8 sekundiga.
Seis kuuenda laskmise järel:
Talihärm sai ühe varupadruniga märgid alla ning tõstab Eesti 13. kohale (+1.21).
Saksamaa saab kaks trahviringi!
Prantsusmaa on 6. laskmise järel uuesti liider.
Seis 5. laskmise järel:
Talihärm vajab kahte varupadrunit, saab märgid alla ning Eesti on 14. kohal (+1.29,1). Kahjuks läks vahe esimese 11 naiskonnaga suuremaks.
Viies laskmine: Hinz laseb kodupubliku rõõmuks viis märki kiirelt alla ja tõstab Saksamaa liidriks. Ukraina kaotab 12,4 ja senine liider Prantsusmaa 16,2 sekundiga.
Seis 2. vahetuse järel:
Teine vahetus: Prantsusmaa on liider, Eesti on 13. kohal (+1.02), kuid esikaheksa on vaid 15 sekundi kaugusel. Meil läks kolmandaks etapiks rajale Talihärm.
Seis 4. laskmise järel:
4. laskmine: Prantsusmaa tõuseb liidriks, Tomingas saab ühe varupadruniga märgid maha ning Eesti on jätkuvalt 10. kohal (+49,7).
Seis 3. laskmise järel: Austria on juhtimas.
Tomingas vajab lamadestiirus ühte varupadrunit ja tõstab Eesti 10. kohale!
Seis esimese vahetuse järel:
1. vahetus: Itaalia vahetab esimesena. Järgnevad USA (+8,8) ja Prantsusmaa (+9,5). Oja saadab Tominga rajale 12. kohalt (+35,6).
Üldseis teise laskmise järel - ka Norra kaotab Eestile:
Püstitiir: Vittozzi tõstab Itaalia liidriks. Regina Oja vajab ühte varupadrunit ning Eesti jätkab 12. kohal (+25,2).
Üldseis 1. laskmise järel:
Eesti on esimese laskmise järel 9. kohal. Kaotust liider Prantsusmaale vaid 6,8 sekundit! Regina Oja on teinud suurepärase alguse.
Start on antud!
Tere, spordisõbrad! Laskesuusatamise MK-etapp Saksamaal Ruhpoldingus jätkub täna kell 15.30 naiste teatesõiduga. Eesti naiskonna stardinumber 15, kokku läheb rajale 23 naiskonda. Meie avavahetust sõidab Regina Oja, kes annab vahetuse üle Tuuli Tomingasele, kolmas on Johanna Talihärm ja ankrunaine Grete Gaim.