BLOGI | Prantsusmaa võttis konkurentide üle seljavõidu, Raido Ränkel rajale ei pääsenudki

 (70)
BLOGI | Prantsusmaa võttis konkurentide üle seljavõidu, Raido Ränkel rajale ei pääsenudki
Martin FourcadeEibner-Pressefoto /EXPA/Adelsberger via www.imago-images.de

Saksamaal Ruhpoldingus toimuv laskesuusatamise MK-etapp jätkus täna meeste 4x7,5 km teatesõiduga. Ülekaaluka võidu sai Prantsusmaa koosseisus Emilien Jacquelin, Martin Fourcade, Simon Desthieux ja Quentin Fillon Maillet.

Prantslased kerkisid liidriks juba esimese vahetuse teise tiiru järel ning edu enam käest ei antudki. Nelja vahetuse peale kuut varupadrunit kasutanud Prantsusmaa edestas finišis Norrat koguni 1 minuti ja 12 sekundiga. Hooaja parima sõidu tegid austerlased, saades kolmanda koha (+1.24). Austria mehed kasutasid kokku vaid 4 varupadrunit, mis oli tänase päeva parim näitaja.

Eestit esindas täna teatenelik koosseisus Rene Zahkna, Kalev Ermits, Kristo Siimer ja Raido Ränkel. Zahkna andis vahetuse üle 22. kohal, Ermits lõpetas teate samal positsioonil, aga kaotust oli selleks hetkeks juba 4.22. Siimer pääses küll rajale, kuid oma vahetust lõpuni ei jõudnud sõita, sest liider Prantsusmaa oli Eesti vahepeal ringiga kinni püüdnud. Seega Ränkel täna sõitma ei pääsenudki. Kokkuvõttes sai Eesti 22. koha.

Seotud lood:

Lõplik järjestus:


RUHPOLDINGU MK-ETAPP: MEESTE TEATESÕIT
Lõplik protokoll.
Läbi! Fillon Maillet jõuab uhkes üksinduses finišisse ja Prantsusmaa saavutab konkurentide ees seljavõidu. Norrale teine (+1.12) ja Austriale kolmas koht (+1.24). Eesti täna lõpuni ei jõudnud, kui enne viimast vahetust sai liider Prantsusmaa meist ringiga ette.
8 riiki on viimasest lasketiirust läbi käinud, esikolmik tundub olevat paigas.
Fillon Mallet peab kasutama kaht varupadrunit, aga Prantsusmaa võitu see siiski ei kõiguta. Prantslane läheb viimasele suusaringile olukorras, kus konkurendid pole veel tiiru jõudnudki.
Hetkeseis eelviimase lasketiiru järel. 
Eesti on saanud Prantsusmaalt ringiga sisse, mis tähendab, et Raido Ränkel täna rajale ei jõudnudki.
Siimeril läks tarvis kolm varupadrunit, aga sai kõik märgid maha. Eesti on aga viimane koondis, kes pole veel ringi sisse saanud. Kas Ränkel saab vahetust alustada ja ka lõpuni tulla?
6. lasketiir. Desthieux laseb turmtuld ja Prantsusmaa edu vaid kasvab. Bö ja Norra teisel kohal (+1.16) ning Leitner ja Austria kolmas (+1.27).
5. lasketiir. Siimeril läheb tarvis üht varupadrunit, Eesti 21. kohal.
5. lasketiir. Desthieux pidi kasutama üht varupadrunit, aga prantslaste positsiooni see ei kõiguta. Tarjei Bö viib Norra teisena tiirust ära (+1.07), kolmandal kohal on Felix Leitner ja Austria (+1.16).
Ermits annab vahetuse Siimerile üle 22. kohal, kaotust Prantsusmaale on juba 4.22.
Seis 4. lasketiiru järel. Ermitsal läheb vaja kaht varupadrunit, Eesti 22. kohal.
4. lasketiir. Fourcade laseb kiirelt ja puhtalt ning prantslane läheb uhkes üksinduses viimasele suusaringile.
3. lasketiir. Fourcade ei eksi ja Prantsusmaa jätkab liidrina. Ermitsal läks vaja kaht varupadrunit. Kaotust liidrile on juba üle 2 minuti.
Prantsusmaa lõpetab esimese vahetuse liidrina, Hiina ja Norra tema järel. Zahkna kaotas viimase ringiga aga palju aega ja Eesti vahetuse järel alles 22. kohal (+1.37).
2. lasketiir. Jacquelin on Prantsusmaa tõstnud liidriks, teisel kohal Hiina ja kolmas Ukraina. Zahkna sai teisel tiirul kõik märgid esimesel katsel maha ja Eesti hoiab 16. kohta.
3.6 km  peal on Zahkna langenud koha võrra 18. positsioonile.
1. lasketiir. Lõuna-Korea läheb liidrina, Prantsusmaa ja Sloveenia tema järel. Ühe varupadruni kasutanud Zahkna lahkus tiirust 17. kohal, kaotust liidrile 19,1 sekundit.
1,1 km püsib Zahkna ilusti koos teistega pundis.
Sõit on alanud!
Eesti läheb täna rajale koosseisus Rene Zahkna, Kalev Ermits, Kristo Siimer ja Raido Ränkel.
Tervist, laskesuusasõbrad! Juba peagi algab meeste 4x7,5km teatesõit.