BLOGI | Fourcade võitis Ruhpoldingu sprindi, Ermits pääses napilt jälitussõitu

(38)
Kalev Ermits.Foto: Jarek Jõepera

Laskesuusatamise MK-etapil Saksamaal Ruhpoldingus võitis meeste 10 km sprindi täpselt lasknud Prantsusmaa äss Martin Fourcade ajaga 22.41,5. Eestlaste parim oli Kalev Ermits, kes eksis korra lamadestiirus ja oli 56.

Poodiumile pääsesid täna vaid eksimusteta lasknud mehed. Prantsusmaale tagas kaksikvõidu Quentin Fillon Maillet, kes kaotas Fourcade`ile 3,1 sekundiga. Kolmas oli sakslane Benedikt Doll (+12).

Esikuuikusse jõudsid veel norralane Vetle Sjaastad Christiansen (+22,2) ning prantslased Simon Desthieux (+23,5) ja Fabien Claude (+23,5). Nemad kõik said ühe trahvi. Sakslane Philipp Nawrath, kes oli tänavu startinud peamiselt IBU karikasarjas, üllatas täpse laskmise juures 7. kohaga (+24,6).

Eesti meeslaskesuusatajatel jäi ka täna MK-sarja punktiarve avamata, kuid üks mees jõudis vähemalt jälitussõitu - Ermits kaotas Fourcade`ile ligi kahe minutiga ja oli 56.

Samuti ühe trahvi saanud Rene Zahkna teenis 89. koha (+2.41). Kristo Siimer jättis mõlemas tiirus üles ühe märgi ning lõpetas 96. kohal (+2.58,4). Raido Ränkel eksis lausa viis korda (2+5) ning piirdus 110 mehe konkurentsis 101. kohaga (+3.18,9).

Kolmapäeval peetud naiste 7,5 km sprindis pääses eestlastest ainsana jälitussõitu ehk 60 parema hulka Johanna Talihärm, kes sai 57. koha.

Ruhpoldingu MK-etapp: meeste sprint
Meie meeste lõppkohad: Ermits 56., Zahkna 89. Siimer 96, Ränkel 101. Top30:
Ermits pääseb jälitussõitu. Hetkel on ta finišis 55.
Ermits on finišis 53. kohal (+1.59,6). Zahkna hetkel 77. (+2.41,5).
Ränkel jätab püstitiirus kolm märki üles (kokku 5) - ta on alles 87. (+2.27). Siimer on 1+1-ga 83. (+2.13).
Üllatusmees Philipp Nawrath ei kesta siiski lõpuni ning kukub seitsmendaks.
Ermits on pääsemas jälitussõitu. Teises tiirus ta ei eksi ning on 46. kohal (+1.14).
Zahkna eksis teises tiirus korra ning lootus korralikule kohale on kustunud. Eestlane läheb 70. kohale (+1.49).
Siimer saab ühe trahvi ning on avatiiru järel 81. (+1.08). Ränkel eksis kaks korda ja on 79. (+1.01.).
Philipp Nawrath jätkab üllatamist - on teises tiirus täpne ning läheb teiseks! Kaotust Fourcade`ile 1,6 sekundit.
Seis finišis. Vaevalt, et siia suuri muutusi enam tuleb:
Ermits eksib esimeses tiirus korra ning läheb 68. kohale (+47,8). Ta edestab vaid 17 meest.
Rene Zahkna on avatiirus täpne ning läheb 54. kohale (+38,3).
Ermits on sõitnud esimesed 2 km aeglasemalt kui Zahkna.
IBU sarjas võistelnud sakslane Nawrath on avatiirus täpne ja tõuseb lausa neljandaks (+2,9).
Rene Zahkna (nr 82) on startinud. Ühe trahviga Rastorgujevs on finišis kümnes (+50,5).
Avatiiru järel liider olnud Emilien Jacquelin eksis püstitiirus korra ja läheb viiendaks (+19,9).
Hetkeseis finišis:
Martin Fourcade on finišis liidriajaga, Fillon Maillet kaotab teisena 3,1 sekundiga.
Prantslased on võimsad: Emilien Jacquelin läheb avatiirus liidriks.
Täna pääsevad poodiumile vaid eksimusteta lasknud mehed. Hetkeseis 2. laskmise järel:
Fourcade teises tiirus täpne ning juhib Fillon Maillet ees 1,9 sekundit.
Arnd Peiffer läheb avatiirus liidriks, edu Fourcade`i ees 3,3 sekundit.
Lätlane Rastorgujevs laseb avatiiru nulliga ning on hetkel kaheksas (+8,8).
Quentin Fillon Maillet teeb kõva avalduse ning saab ka teises tiirus märgid maha. Hetkel juhib ta 2. laskmise järel Dolli ees 3,2 ja Loginovi ees 24,3 sekundiga.
Dale eksis teises tiirus kaks korda ja kukub favoriitide hulgast välja.
Hetkeseis 1. laskmise järel:
Martin Fourcade on esimese laskmise järel uus liider - edu Dale ees 2,3 sekundit.
Prantslane Fillon-Maillet (nr 13) on avatiirus täpne ja läheb Dale järele teiseks, kaotust 0,3 sekundit.
Norrakas Johannes Dale (nr 1) on avatiirus täpne ja saab liidriajaks 7.54,7. Martin Fourcade (nr 18) on startinud.
Võistlus on alanud.
Tere kõik spordisõbrad! Juba kell 15.30 algab laskesuusatamise MK-etapp Ruhpoldingus, kus on kavas meeste 10 km sprint. Eestlastest on stardis neli sportlast, kõik nad stardivad viie minuti sees. Rene Zahkna stardinumber on 82, Kalev Ermitsal 85, Kristo Siimeril 90 ja Raido Ränkelil 91. Stardinimekirja esimene pool on alljärgnev: