BLOGI | Eckhoff võitis sprindietapi, Oja sai eestlannade parimana 27. koha

(47)
Regina Oja
Regina OjaFoto: Jarek Jõepera

Laskesuusatamise MK-etapil Prantsusmaal Annecy`s võitis naiste 7,5 km sprindi norralanna Tiril Eckhoff. Eesti parimana sai Regina Oja 27. koha.

Oja eksis lasketiirudes korra - esimese tiiru esimesel lasul - ning kaotas samuti ühe trahvi saanud Eckhoffile pooleteise minutiga.

Johanna Talihärm sai ühe möödalasuga 47. koha (+2.00) ning pääses samuti jälitussõitu. Tuuli Tomingas jättis tiirudes üles kaks märki ning piirdus 99 naise konkurentsis 72. kohaga (+2.33), Grete Gaim oli ühe trahviga alles 76. (+2.43).

Etapivõidu teeinud Eckhoffile järgnesid täpselt lasknud prantslanna Justine Braisaz ja tšehhitar Marketa Davidova, kes kaotasid vastavalt 6,2 ja 20,5 sekundiga.

Tänavuse hooaja eestlannade parimaks kohaks sprindis on seega jätkuvalt Talihärmi 26. koht Östersundis.

Annecy MK-etapi jälitussõidud on kavas laupäeval - meeste võistlus kell 14 ja naiste oma kell 16.

ANNECY MK-ETAPP: NAISTE 7,5 KM SPRINT
Lõpptulemused:
Regina Oja sai täna 27. koha, Johanna Talihärm oli 47., Tuuli Tomingas 72. ja Grete Gaim 76. Esikoha saavutas täna norralanna Tiril Eckhoff, kes eksis lasketiirudes korra, kuid edestas täpselt lasknud prantslannat Justine Braisazi ja tšehhitari Marketa Davidovat vastavalt 6,2 ja 20,5 sekundiga.
Tuuli Tomingas on finišis ning läheb kahe trahviga 67. kohale (+2.33). Oja on jätkuvalt 26. kohal, Talihärm 44.
Hetkeseis finišis:
Regina Oja on finišis 26. ajaga (+1.30). Talihärm on hetkel 42. (+2.00) ja Gaim 64. kohal (+2.43).
Regina Oja läbis teise lasketiiru eksimusteta ning on eestlannade parimana 29. kohal (+1.12). Talihärm kaotab talle 17 sekundiga. Kaks eestlannat pääsevad jälitussõitu?
Eestlannad ei suuda täna eksimusteta lasta - Tomingale avatiirust üks trahv ning hetkel alles 54. koht (+56,8).
Finišis püsib esikolmik sama.
Talihärm on finišis kukkunud 33. kohale (+2.00), Gaim lõpetas ning läks 50 naise hulgas 48ndaks (+2.43).
Grete Gaim eksib teises tiirus ühe korra ning langeb hetkel 51. kohale (+1.55).
Regina Oja eksis avatiirus ühel lasul - esimesel - ning läheb 47. kohale (+54), edestades Talihärma kaheksa sekundiga.
Kaisa Mäkäräineni võistluse rikkus teine tiir, kus ta sai avatiiru ühele eksimusele lisaks veel kolm trahvi. Soomlanna on alles 47. kohal.
Talihärm on finišis kukkunud 27. kohale. Lõpetanud on 38 naist 99st.
Regina Oja (nr 75) on startinud.
Grete Gaim eksib teises tiirus korra ning on 40. kohal (+1.55). Talihärm on seal 29. (+1.29).
Norralanna Tiril Eckhoff on finišis uue liidriajaga 20.27,0. Braisaz kaotas 6,2 ja Davidova 20,5 sekundiga.
6,5 km vaheajapunktis on Eckhoff juba liider ja seda 2,1 sekundiga Braisazi ees.
Talihärm on finišis - hetkel 20. koht (+1.54) 24 naise hulgas.
Norralanna Tiril Eckhoff, kes eksis lasketiirus korra, teeb suusarajal võimsat sõitu ning kaotab 5,7 km vaheajas Braisazile vaid 0,3 sekundiga.
Grete Gaim läbis avatiiru eksimusteta ning läks 32. kohale (+52). Korra eksinud Talihärm on seal 37. (+10.2).
Prantslanna Justine Braisaz on liidrina finišis ajaga 20.33,2. Kas võitja on selgunud?
Hetkeseis 2. tiiru järel:
Uus liider teise lasketiiru järel - täpselt lasknud prantslanna Justine Braisaz edestab Davidovat 3,8 sekundiga.
Talihärm teises tiirus ei eksi ning läheb hetkel 18 naise konkurentsis 15. kohale (+1.25,9).
Grete Gaim (nr 42) on startinud.
Tšehhitar Marketa Davidova teeb imelise võistluse, läbib mõlemad tiirud eksimusteta ning on hetkel 2. tiiru järel kindel liider ajaga 14.29,9.
Hetkeseis esimese tiiru järel:
Sakslanna Herrmann on avatiirus täpne ning läheb liidriks. Talihärm jätab ühe märgi üles ning läheb 12. kohale (+1.02).
Talihärm on 1,5 km vaheajas hetkel 17. kohal, kaotades liider Davidovale 29,8 sekundiga.
Talihärm (nr 14) on startinud.
Kohe stardirivi alguses on palju tipptegijaid:
Võistlus algas!
Tere päevast! Laskesuusatamise MK-etapp Prantsusmaal Annecy lähistel jätkub täna kell 15.15 naiste 7,5 km sprindiga. Eestlannasid läheb starti neli: Johanna Talihärmi stardinumbriks on 14, Grete Gaimil 42, Regina Ojal 75 ja Tuuli Tomingasel 85. Kokku on stardis 99 naist.