20-aastane Bö teenis oma karjääri kolmanda MK-etapi võidu. Muide, Kontiolahtis on Tarjei Bö noorem vend triumfeerinud varemgi: kaks aastat tagasi võitis ta samadel radadel kolm juunioride MM-kulda.

Teise koha sai MK-sarja üldliider, prantslane Martin Fourcade, kes sarnaselt võitjale tiirus ei eksinud. Poodiumile pääses ka suurepärast sõiduvormi näidanud sakslane Arnd Peiffer, kes kaotas ühele möödalasule vaatamata (keegi teine esikümnesse tulnud meestest ei eksinud kordagi!) Böle vaid 7,2 ning Fourcade`ile 0,1 sekundit. 40-aastane Ole Einar Björndalen oli täna Kontiolahtis, kus ta tegi 21 aastat tagasi oma MK-debüüdi, viies.

Parim eestlane oli oodatult Roland Lessing, kes tegi kaks möödalasku (mõlemad püstitiirus) ning sai 57. koha. 19-aastased MK-debütandid - Rene Zahkna ja Johan Talihärm - said vastavalt 68. ja 87. koha, seejuures Zahkna ei eksinud tiirus kordagi, Talihärm lasi kümnest märgist pihta aga vaid ühele. Aja sai protokolli kirja 88 sportlast.

Kell 18.45 on kavas naiste 7,5 km sprindidistants, kus Eesti on väljas samuti kolme sportlasega. Stardis on nii meie esinumber, 28-aastane Kadri Lehtla (21) kui ka 20-aastane Grete Gaim (68) ja 19-aastane Tuuli Tomingas (76), kes tuli tänavu samal distantsil juunioride Euroopa meistriks. Naisi on stardinimekirjas 85.