Vägev tunnustus: Kelly Sildaru valiti kõigi aegade teiseks freestyle suusatajaks

 (34)
Kelly Sildaru B
Kelly SildaruFoto: Madis Veltman

X-Mängude ametlik veebileht ESPN-i keskkonnas reastas 20 läbi aegade mõjukaimat freestyle suusatajat ning eestlanna Kelly Sildaru pääses vaatamata oma noorusele juba teisele kohale.

"Alates hetkest, mil freestyle suusatamine talvistel X-Mängudel 1990-ndate aastate lõpus kavva lisati, on maailma parimad suusatajad ala arengut jõuliselt edasi viinud," tutvustati veebilehel tabelit, vahendab ERR Sport.

Kelly sildaru kohta kirjutati: "Imelaps suuskadel. Sildaru oli alles 13-aastane, kui ta 2016. aastal juba X-Mängudel naiste hulgas esmakordselt valitses. Ta on kõigi aegade noorim, kes talvistel mängudel võita suutnud ning sellest ajast alates on ta naiste võistlusi valitsenud. 2013. aasta jaanuarist kuni 2017. aasta augustini võitis ta 25-st ametlikust võistlusest 23."

Sildarust hinnati kõrgemalt üksnes kanadalanna Sarah Burke'i panust, kes oli freestyle suusatamise pioneeriks ning üheks põhjuseks, miks see alla ka olümpiamängude kavva võeti. Burke hukkus 29-aastasena treeningõnnetuses, kui kukkus õnnetult pea peale.