VIDEOD ja BLOGI | Tuline jäähoki MM-finaal lõppes karistusvisetega. Rootsi teist aastat järjest maailmameister

(31)
Rootsi jäähokikoondis võitis MM-tiitli.
Rootsi jäähokikoondis võitis MM-tiitli.Foto: JOE KLAMAR, AFP/Scanpix

Tänavuse jäähoki MM-i suursoosikuks olnud Rootsi koondis kandis oma rolli lõpuni välja, kui esikohamängus alistati karistusvisete järel 3:2 Šveits. Rootsi on nüüd jäähoki maailmameistriks kroonitud kokku 11 korda. Esikohani jõuti seejuures teist aastat järjest.

Finaal algas paremini Šveitsi jaoks, kui avakolmandikul viis Nino Niederreiter (16.38) nad juhtima. Pikalt eduseisu nautida ei saadud, kuna Gustav Nyquist (17.54) viigistas peagi.

Teisel kolmandikul sai Šveits taas juhtima. Tabamuse sai kirja Timo Meier (23.13). Enne kolmandiku lõppu jõudis Rootsi tänu Mika Zibanejad väravale taas viigini.

Viimasel kolmandikul jäid väravad viskamata ja sama juhtus ka lisaaja 20 minuti jooksul.

Karistusvisetes sai Šveits esmalt tänu Sven Andrighettole (esimene viskevoor) juhtima, kuid seejärel Oliver Ekman-Larsson viigistas (kolmas viskevoor) ja rootslaste võidu vormistas Filip Forsberg (neljas viskevoor).

Rootsi on läbi MM-ide ajaloo kuldmedalite arvestuses edukuselt neljandaks riigiks 11 esikohaga. Enamat on suutnud NSVL/Venemaa (22+5 esikohta), Kanada (26 esikohta) ning Tšehhoslovakkia/Tšehhi (6+6 esikohta).

Šveits ei ole maailmameistriks tulnud. Finaalis on mängitud nüüd kolmel korral, kuid alati on kaotatud.

Rootsi - Šveits
Nino Niederreiter eksib. Kuldmedalid Rootsile!!!!
Filip Forsberg viib Rootsi juhtima.
Gaetan Haas eksib.
Oliver Ekman-Larsson viigistab seisu. Mõlemalt poolt on visanud kolm meest ja mõlemal on üks tabamus.
Enzo Corvi vise tõrjutakse.
Šveitsi poolt eksib omakorda Kevin Fiala.
Rootsi viskaja Mika Zibanejad eksib.
Sven Andrighetto viib Šveitsi ette.
Alusab Šveits.
Lisaaeg läbi! Nüüd hakatakse sooritama karistusviskeid!
Kaks sekundit enne normaalaja lõppu tabab Larssoni vise posti!!
Nüüd on lõpule tiksumas ka lisaaeg. Võimalusi on olnud, kuid skoor püsib ikka muutumatuna.
Lisaajast on pool mängitud. Seis on ikka 2:2!
Lisaaeg algab Rootsi domineerimisel.
Finaal läheb lisaajale!
Rootsil suurepärane võimalus finaal enda kasuks kallutada, kuid olukord jääb kasutamata.
2.30 lõpuni. Seis on ikka 2:2. Praegu koidab lisaaeg.
Šveits peab ka need kaks minutit vastu ning taas on koosseisud võrdsed.
Josi saab järgmised kaks minutit kohe otsa. Josi hakkab karistuspingilt mängu tormama, kuid ta mängib litrit olukorras, kus ta on ühe jalaga veel pingil. See tähendab karistust.
Šveits peab kaks minutit vastu.
13 minutit lõpuni. Rootsi saab kaks järgmist minutit mängida arvulist ülekaalu. Istuma saadetakse Roman Josi.
Käib viimane kolmandik!
Teine kolmandik lõppeb seisul 2:2!
Mõlemad meeskonnad on sel kolmandikul saanud kahel korral mängida arvulises ülekaalus. Ühe korra karistasid mõlemad vastase ka ära. Vahepeal mängiti ka 4 v 4.
Sarnaselt Šveitsi avaväravale on Rootsil ka teisele tabamusele vastus olemas. 2:2 teeb seisuks Mika Zibanejad.
Kui mängitud on 23.13, siis viib Timo Meier Švetsi 2:1 ette.
Esimene kolmandik läbi! Seis 1:1! Avakolmandikul tegi Rootsi 13 ja Šveits 7 pealeviset.
Rootsi viigivärava autoriks on Gustav Nyquist. Mängitud 17.54.
Rootsi viigistab kiirelt seisu.
Šveits läheb juhtima. Mängitud 16.38. Värava saab kirja Nino Diederreiter.
Rootsil jääb ülekaal kasutamata.
Tuleb ka kohtumise esimene karistus. Kaheks minutiks läheb istuma Šveitsi mängumees Niederreiter.
Kohtumine on kestnud seitse minutit. Seis on endiselt 0:0. Favoriit Rootsi on alustanud kindlalt.
Eelnevalt oli ka Šveitsil üsnagi hea võimalus. Mäng on alanud tempokalt.
Rootsil kohe kohtumise alguses suurepärane võimalus, kuid litter jääb sisuliselt tühja väravasse löömata.