Esimene kolmandik lõppes 0:0 viigiseisul. Avaperiood möödus mõlemapoolsete võimalustega, Soome tegi 15 pealelööki Venemaa 11 vastu. Teisel kolmandikul kumbki meeskond samuti väravaarvet avada ei suutnud.

Soome pääses kohtumist juhtima viimase kolmandiku keskel, kui värava sai kirja koondise kapten Marko Anttila. Venemaal oli kaotusseisus olles rohkelt võimalusi värava löömiseks, kuid soomlaste kaitse püsis ja Venemaa viigitabamust ei saanud.

Soome jääb finaali vastast ootama teisest poolfinaalist, kus omavahel vastamisi Tšehhi ja Kanada. Venemaa läheb homses pronksimängus vastamisi teise poolfinaali kaotajaga.

Video väravast:

ENNE MÄNGU:

Venemaa jätkab MM-il ainsana täiseduga. Alagrupis kõik kohtumised võitnud venelased kohtusid veerandfinaalis USA-ga, kes alistati napilt 4:3. Soome sai veerandfinaalis magusa võidu Rootsi üle, kui lisaajal võeti rootslaste üle 5:4 võit.

Poolfinaal Venemaa ja Soome vahel algab Eesti aja järgi kell 16.10. Teises poolfinaalis algusega kell 20.15 on omavahel vastamisi Kanada ja Tšehhi.