(1)
Soome versus Sloveenia jäähoki
Soome versus Sloveenia jäähokiAFP

Jäähoki MMil kahvatut mängu näitav Soome meeskond oli kolmapäeva õhtul suurtes raskustes autsaideri Sloveeniaga, kelle vastu suudeti 5:2 (0:1, 2:0, 3:1) võit võtta alles viimase kümne minutiga.

Sloveenlased valmistasid avakolmandikul üllatuse, võites selle Anze Kuralti väravast 1:0. Soomlased kosusid teisel perioodil kiiresti ning Veli-Matti Savinaineni ja Mikko Rantaneni väravad viisid põhjanaabrid 25. minutiks 2:1 ette.

Otsustava perioodi viiendal minutil suutis Rok Ticar aga viigistada 2:2-le ning suurüllatus oli õhus. Soomlased suutsid end siiski kokku võtta ning kolmandikaja keskel tegid Sebastian Aho ja Markus Hallikaineni minutilise vahega visatud väravad seisuks 4:2. Viimase litri saatis lõpuminutil võrku Tomi Sallinen. Pealevisked jäid täna soomlaste kasuks lausa 49:14.

Soomel on nelja vooru järel 7 punkti, millega hoitakse B-grupis kolmandat kohta, sloveenid on ühe punktiga eelviimased.

Teises hilisõhtuses mängus tuli Saksamaa Slovakkia vastu välja 0:2 kaotusseisust ning võitis lõpuks tänu Dominik Kahuni väravale karistusvisete seerias 3:2. Sakslased tõusid A-grupis viie punktiga neljandaks.