Ka tänavustele maailmameistrivõistlustele suurte lootustega tulnud rootslased on kuldmedalitega lõpetanud kaks eelmist MM-finaalturniiri.

Tšehhi asus kohtumist kiiresti juhtima, kui juba 1.55 pärast avavilet viskas värava Jakub Vrana. Teisel kolmandikul viigistas seisu Patric Hornqvist (20.24) ning peagi viis Oskar Lindblom (23.01) rootslased juba juhtima.

Teise kolmandiku lõpus suutis Dominik Kubalik (36.36) seisu 2:2 peale viigistada. Kolmandal kolmandikul viskasid Michael Frolik (40.33), Vrana (55.50) ja Jan Kovar (59.04) kolm vastuseta väravat ning mäng oligi tehtud.
A-alagrupis teenis võõrustaja Slovakkia kindla võidu, kui USA alistati koguni 4:1. Suurte lootustega turniirile tulnud ameeriklased suutsid avakolmandiku järel hoida veel 1:1 viigiseisu, kuid edasi oli kodupubliku ees mänginud slovakkide pidu.