A-grupis kaotas esikohal püsiv Soome kerge üllatusena Saksamaale 2:4 (1:1, 1:1, 0:2).

Soome asus kohtumist kahel korral juhtima, ent sakslased suutsid mõlemal korral loetud minutitega viigi jalule seada. Otsustavaks kujunenud kolmas kolmandik kuulus juba Saksamaale, mõlemad väravad viskas Leon Draisaitl.

Soome kaotus tähendab eeldatavalt ka seda, et alagrupi võitjaks tõuseb nüüd kas Kanada või USA, kes täna õhtul omavahel kohtuvad.

B-grupi päeva varasemas kohtumises alistas Tšehhi 5:4 Šveitsi. Tšehhide võiduvärava viskas kohtumise eelviimasel minutil Jan Rutta tühja väravasse. Šveits noolis 4:4 viigiseisult iga hinna eest võitu, kuna see võinuks neid alagrupi 4. kohalt kõrgemale kergitada. Seekord ei läinud õnneks.