Soome mängis finaalis üle Kanada 3:1.

Avakolmandikul pääses Kanada küll Shea Theodore viskest juhtima (11. minut), ent soomlaste mäng kogus hoogu teisel kolmandikul. Meeskonna kapten, Helsingi Jokerit mängija Marko Anttila 23. minutil viigistas.

Otsustavaks kujunenud kolmandal kolmandikul survestasid ja ründasid enam küll kanadalased, aga Soome koondis realiseeris napid võimalused ideaalilähedaselt. Esimesest kolmest pealeviskest saadi kaks väravat ja neli minutit enne lõppu oldi ühtäkki peal 3:1. Veel ühe värava viskas Anttila, kolmas tabamus kuulus Harri Pesonenile.

Soome tuli maailmameistriks kolmandat korda, varasemad triumfid pärinevad aastatest 1995 ja 2011.

MM-turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks tunnistati Kanada koondise mees Mark Stone.

Eelinfo:

Soome ja Kanada kohtusid omavahel ka alagrupiturniiril, kohe MM-i avapäeval, ja siis jäid peale meie põhjanaabrid 3:1. Kaks värava viskas Kaapo Kakko, korra oli täpne Arttu Ilomäki.

Soome tuli viimati maailmameistriks 2011. aastal kui MM-turniir peeti samuti Slovakkias, Bratislavas ja Košices. Kanadaga on soomlased MM-finaalis kohtunud kolmel korral (1994, 2007, 2016) ja alati on vastu tulnud võtta kaotus. Kas nüüd saab senine seaduspärasus murtud?