A-alagrupis kindlustasid oma kohta esinelikus ehk edasipääsukohtadel Kanada ja Soome. Põhjaameeriklased viskasid Prantsusmaale juba avakolmandikul kolm väravat, ent lubasid siis viimase perioodi algul vastased vaid ühe tabamuse kaugusele. Kaks väravat kolmandiku keskel tõid aga Kanadale siiski kindla 5:2 võidu.

Õhtuses matšis oli Soome kindlalt 3:1 üle Taanist. Matši avavärava sai kirja suurepärast turniiri tegev Kaapo Kakko, kelle jaoks oli tegu neljast mängust juba kuuenda väravaga.

B-alagrupis sai ülikindla võidu Rootsi, kes alistas Austria koguni 9:1. Juba avakolmandikul 5:0 edu sisse võtnud rootslaste eest tegid sealjuures skoori üheksa erinevat meest.

Teine sama grupi mäng kujunes aga intrigeerivaks: Läti läks turniiri ühe soosiku Tšehhi vastu avakolmandikul 2:0 juhtima, ent ülejäänud kaks perioodi kuulusid selgelt tšehhidele. Teine kolmandik algas Maris Bicevskise 5+10 karistusega, misjärel sai Tšehhi hoo sisse, viskas samal perioodil 13 minuti jooksul neli väravat ning võitis viimaks kindlalt 6:3.

Edasipääsu hankimine läheb lätlaste jaoks keeruliseks: kaotus Šveitsile muudab nende olukorra küllaltki hapraks, ent mitte sugugi võimatuks: küll tuleb neil ilmselt edasipääsulootuste elushoidmiseks alistada kas Rootsi või Venemaa.