Esimene finaalmäng Tallinna Škoda areenal algas täpselt nii nagu nende meeskondade vahel oli oodata: kiired rünnakud, hoolikas meeskondlik kaitse ning väga korralik kehamäng. Mõlemad meeskonnad olid finaaliks valmis. Eelmäng - põhihooaja kaks viimast kohtumist lubas ääretult tasavägist heitlust (need mängud läksid mõlemad karistusvisete seeriani) ning ette rutates võib öelda, et pettuda ei tulnud tänagi.

Avakolmandiku märksõna oli füüsiline heitlus. Hoolas mäng, kus üritati vältida vigu ning maksimaalselt ära kasutada vastaste eksimusi ehk play off hoki nii nagu see olema peabki. Tallinna publik nägi seda, mida vaatama oli tuldud. Kodumeeskond alustas natukene tugevamalt ning Tartu mehed pidid paaril korral vastaste pidurdamiseks kasutama määrustikuga keelatud võtteid. Kohtunikud Kristjan-Viktor Parvei ja Igor Tsernõšov olid varmad neid ära vilistama andes 2 minutilised karistused Andrei Tihhomirovile ning Anton Nekrassovile. Ning siis eksisid esimest korda väljakuperemehed, ülekaalus mängides mgati maha vastaste kontrarünnak ning Filipp Shvarõgin teenis Vassili Titarenko kinnihoidmise eest karistusena karistusviske. Tiarenko ise
läks seda sooritama, kuid duellis väravavahiga jäi peale tallinlane Roman Sumihhin. Ning avakolmandiku päris lõpuni tundus, et minnakse ilma väravateta. Siis eksis aga oma värava tagant söödu andmisega Sergei Ivanov ning Maksim Semjonov tänas ning saatis litri Viiking Spordi väravavõrku! 9 sekundit jäi avakolmandiku lõpuni ning külalised olid asunud juhtima.

Teise kolmandiku väravad tulid arvulisest ülekaalust. Ning seda kodumeeskonna kasuks. Tartlased olid natukene agressiivsemad ning seda agressiivsust ohjeldasid kohtunikud andes kaheminutilisi karistusi. Kolmandiku päris alguses - 23. sekundil viigistas seisu Ilja Urušev, kelle tugev vise tagant lendas Anatoli Dubkovile püüdmatult väravasse. Järgmise värava sünni hetkel oli Viiking Spordi meestel koguni kahemeheline ülekaal. Pingil istusid nii Ivan Loginov kui Vassili Titarenko - mõlemad vastaste esiviisiku mehed - kui ülekaalu realiseeris Sergei Sokolov (M Ivanov, Urušev). Mängu pingelisust oli tunda ... ja kuulda mõlemal pingil. Treenerid Dmitrj Medvedev (Viiking Sport) ja Aleksei Bogdanov (Kalev Välk) juhtisid oma vägesid valjuhäälselt. Visete kavalkaad, mis avakolmandikul näitas kerget Viiking initsiativi, pöördus teisel kolmandikul Tartu meeskonna
kasuks. Ning enne mängu Toivo Viinapuu poolt antud hinnang, et Tartu rünnak on ikka väga võimas pidas paika. Vana kala nägi omadel võimalust just Tartu kaitsemängijate koha pealt. Hetkeks peatati mäng, et kinnitada lahtine poordipleks - mängijate turvalisus enne kõike! Teisel kolmandikul rohkem väravaid ei tulnud ning teisele vaheajale mindi nüüd Viikingi minimaalses eduseisus.

Kolmas kolmandik oli Tartu surve aina tugevnev. Ning Viikingu tubli meeskondlik kaitsemäng pidas, kuni saatuslikuks said karistused, mida kohtunikud andsid halastamatult mõlemale võistkonnale. Ning kohale sõitnud suurearvulise Välgu fännkonna rõõmuks olid skoori tegijaks mustades särkides
mänginud külalised. Kahemehelise ülekaalu raliseeris Vassili Titarenko (Nekrassov, Semjonov). Mängukell näitas, et kolmandiku lõpuni jäi 8:55. Pinev heitlus jätkus. Juba heideti nalja, et kaks ilma kolmandata ei jää (siis lisaaja ja karistusviseteta), kui mindi vastu kohtumise kolmele
viimsaele minutile ning tablool põlesid numbrid 2:2. Siis vilistati viga Sergei Novikovile (Viiking Sport) litrita mängija takistamise eest. Ning minut hiljem tundus Viking õudusunenägu savat tõsise hoo. Litri saatis üle pleksiklaasi Pavel Karpuhhin nin sai mängu viivitamise eest karistuse, Välgul minuti jagu kahemehelist ülekaalu. Ning Viiking kestis. Kestis igati tublilt ning siis oma karistuse ära istunud Novikov hüppas jääle ja sai super söödu Filipp Švarõginilt. Kiire ääremängija pääses üks üks olukorda ja ... ei eksinud. Arvulises vähemuses oli Viiking Sport pääsenud juhtima 36 sekundit enne kolmandiku lõppu. Välk taastas oma kahemehelise ülekaalu rünnakul, võttes välja väravavht Dubkovi. Kuid Sumihhin ja Viiking Sport pidasid vastu. Skoor enam ei muutunud ning avamängu võit kodumeeskonnale 3:2.

Seeria jätkub homme Tartus Lõunakeskuse liuväljal kell 19:00.