Rootslased jäid viiendal minutil Roman Josi värava järel kaotusseisu, kuid kodumeeskond kosus kiiresti. Neli minutit hiljem Erik Gustafsson viigistas ja 12. minutil viis Henrik Sedin rootslased juba juhtima.

Teisel kolmandikul väravaid ei visatud, ent otsustaval kolmandikajal viskasid rootslased veel kolm vastuseta väravat ja võitsid kodupubliku marulisel toetusel MM-tiitli. Viimati olid rootslased maailmameistriks kroonitud 2006. aastal. Finaalis mängiti ka aastal 2011, kuid siis jäädi alla soomlastele.

Rootsist sai üldse esimene meeskond, kes alates 1986. aastast suutnud kodusel turniiril maailmameistriks tulla. Šveits võitis samal ajal MMilt medali koguni 60-aastase vaheaja järel. Viimati jõudsid šveitslased medalini 1953. aastal, kui võideti pronks.

Pronksmedalid võitis tänavusel turniiril USA meeskond, alistades kolmanda koha mängus Soome karistusvisete järel 3:2. Ameeriklased juhtisid viimase kolmandiku eel 2:0, kuid soomlased suutsid viigistada ja mängu 2:2 seisul lisaajale viia. Lisaajal kumbki meeskond väravani ei jõudnud, karistusvisete seeria võitis USA 2:1.

FINAAL: Rootsi - Šveits 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)