Rootsil, Venemaal ja Põhja-Ameerikal on nüüd kõigil kaks punkti, Soome oma ühe kaotusega on ainsana nulli peal. Täna õhtul on neil võimalik seisu parandada mängus Rootsi vastu. Poolfinaali pääsevad alagrupi kaks paremat.

Põhja-Ameerika meeskond viskas igal kolmandikul ühe, venelased teisel perioodil kuue minutiga neli väravat - käe said valgeks Vladislav Namestnikov, Nikita Kutšerov, Jevgeni Kuznetsov ja Vladimir Tarasenko. Sergei Bobrovski tegi venelaste väravasuul 40 tõrjet.

Põhja-Ameerikal skoorisid Auston Matthews, Morgan Rielly ja Ryan Nugent-Hopkins. Väravavaht Matt Murray, kes 19 pealeviskest neli sisse lasi, vahetati neli ja pool minutit enne teise kolmandiku lõppu välja John Gibsoni vastu - tema tõrjus kuuest kuus.

Tabeliseis: Rootsi 2 punkti, Põhja-Ameerika 2, Venemaa 2, Soome 0.

A-alagrupis sai Euroopa koondis lisaajal 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0) võidu Tšehhi üle ning läks kahe võiduga A-alagruppi juhtima. Seal on selg vastu seina USA-l, kes peab poolfinaali lootuste säilitamiseks täna võitma Kanadat.

Euroopa võiduvärava viskas lisaaja kolmanda minuti alguses (2:06) Edmonton Oilersis mängiv sakslane Leon Draisaitl.

Tabeliseis: Euroopa 4, Kanada 2, Tšehhi 1, USA 0.