VIDEO | Vene hokimeeskonna uusaastapeol läks löömaks, vastu hambaid sai ka ühe mängija abikaasa

 (17)

KHLis hokit mängivas Omski Avangardi klubis on puhkenud skandaal: nimelt läks tiimi uusaastapeol mängijate vahel tõsiseks lööminguks ning puutumata ei jäänud ka sportlaste abikaasad.

Tüli põhjused peituvad selles, et detsembri lõpus esitasid 16 Avangardi mängijat klubi juhtkonnale ultimaatumi: kas läheb valgevenelasest peatreener Andrei Skabelka või läheme meie. Raskesse olukorda pandud klubi valis mängijate poole ning asendas Skabelka venelase German Titoviga.

Paar päeva pärast seda olid pidulikus restoranis peetud uusaastapeol kired endiselt lõkkel ning puhkes korralik konflikt. Selle keskmes oli valgevenelasest mängija Andrei Stas, kes juhtkonnale avalduse teinud 16 mängija sekka ei kuulunud. Stasi põhiliseks ründajaks oli meeskonnakaaslane Mihhail Fisenko, kes oma löökidega Stasi ninaluu purustas.

Oma osa sai ka Stasile appi tõtanud abikaasa, endine võimleja Valeria Kurilskaja, kes sai hoobi Maksim Tšudinovi käest.

Sealjuures loobus Stas suvel klubi heaks Valgevene koondise esindamisest ning võttis endale isegi Vene spordikodakondsuse.

Klubi üritas küll pärast kuulduste meediasse levimist asja kinni mätsida ning väita, et midagi sellist ei juhtunud, ent hiljuti välja ilmunud video ei jäta erilisi mitmeti tõlgendamise võimalusi.