Suhted jääl väljusid kontrolli alt kolmanda kolmandiku alguses kui korralikus rüseluses osales mõlemast meeskonnast hulga mängijaid. Kohtunikud saatsid kakluse järel riietusruumi viis meest, kolm Canucksi ja kaks Rangersi poolelt. Kohtumine seiskus arvete klaarimise tõttu pea kümneks minutiks.

Üsna kohtumise lõpu eel, Canucksi eduseisul toimus üks vihane kokkupõrge veel. Rangersi mängijad ei jätnud jonni ja said eemaldamised viiki 3-3. Vaid kümmekond sekundit varem oli Hendrik Sedin visanud tühja väravasse lõppseisuks 4:1.

Viimase kalkuse initsiaatorit, New York Rangersi ründajat Dane Byers´i, karistas liiga ühemängulise keeluga. Ühtlasi määrati 10 000 dollari suurune trahv Rangersi peatreeenr John Tortorella´le.