Avakolmandiku järel oli Bluesi edu juba 2:0, kui väravad said kirja Ryan O'Reilly ning Alex Pietrangelo. Teisel perioodil kumbki meeskond rohkem väravaid ei visanud.

Viimasel kolmandikul otsustas Blues kohtumise ära neljaminutilise perioodi vältel, mille ajal said tabamuse kirja nii Brayden Schenn kui ka Zachary Sanford. Bruinsi auvärava viskas kaks minutit enne lõppu Matt Grzelcyk.

St. Louisi jaoks oli tegu klubi ajaloo esimese Stanley karika võiduga, kusjuures viimati mängiti finaalis koguni 49 aastat tagasi. Boston Bruins on kuuekordne NHL-i meister. NHL-i play-off seeriate kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti Ryan O'Reilly, kes viskas värava viimases neljas mängus järjest. Kõige resultatiivsemate mängijate edetabelis jäi ta jagama esikohta 23 punktiga (8 väravat, 15 resultatiivset söötu).