Vahejuhtum leidis aset juba kohtumise 7. minutil kui toorelt tegutses Red Wingsi rootslasest kaitsja Niklas Kronwall. Huvitav on sealjuures, et kohtunikud ebasportlikku käitumist ei fikseerinud ja rootslane jäi karistuseta.

Küll aga astus Selänne kaitseks välja klubikaaslane Corey Perry, kes omakorda Kronwall´ile "sisse sõitis". Kusjuures kohtumine möödus üldjoontes ülikorrektselt, kokku jagati vaid 8 karistusminutit.

Ehkki Selänne viis kolmanda kolmandiku keskel Anaheimi 4:3 ette, sai võidu ikkagi Detroit. Pavel Datsjuk viskas 5:4 võiduvärava kõigest 12 sekundit enne normaalaja lõppu. Selänne värav oli tema NHL-i karjääri 610, millega ta tõusis kõigi aegade edetabelis jagama 15. kohta Bobby Hull´iga.