Veerandfinaalis alistas Rootsi karistusvisete järel Kanada 3:2. Otsustava bulliti realiseeris Ukrainas Donetski klubis mängiv Fredrik Petterson.

Mänguskoor avati alles teise kolmandiku esimesel minutil, kui Kanada viis juhtima Steven Stamkos. Kolmandal kolmandikul jõudis Rootsi Nicklas Danielssoni väravatest 2:1 juhtima, kuid 9 minutit enne normaalaja lõppu lõi Claude Giroux 2:2. Lisaajal enam väravaid ei nähtud.

Kohtumist varjutas Kanada kapteni Eric Staali põlvevigastus, mis halvimal juhul võib mehe pikemaks ajaks jäält eemale jätta. Carolina Hurricanesi staari tõmbas pikali Alex Edler, kes sai viieminutilise karistuse ning loopis jäält lahkudes vihaselt hokikeppi.

Poolfinaalid peetakse laupäeval. Esmalt kell 16 Soome-Rootsi ja kell 20 Šveits-USA. Pronksimäng ja finaal toimuvad pühapäeval.