VIDEO | Penguinsi Stanley karikavõitu varjutas kohtunike skandaalne valearvestus

 (4)
NHL/
Colton Sissons suunab litri väravasse, kuid tabamust ei loetaFoto: Christopher Hanewinckel, USA Today Sports

Läinud öösel tuli teist aastat järjest NHLi tšempioniks Pittsburgh Penguins, kes alistas finaalseeria kuuendas mängus Nashville Predatorsi 2:0. Kohtumise järel pakkus hokisõpradele kõige enam kõneainet kodujääl mänginud Predatorsi värav, mille kohtunikud kiirustatud vile tõttu tühistasid.

Teise kolmandiku alguses, kui seis oli veel 0:0, saatis Predatorsi rootslane Filip Forsberg pealeviske Penguinsi väravavahi Matt Murray pihta. Litter kadus kohtunikel mõneks sekundiks silmist ning üks vilemeestest arvas, et mänguvahend jäi Murray vormi sisse kinni, kuigi tegelikult veeres see väravaesisele, kust Colton Sissons selle võrku suunas. Vahetult enne otsustavat puudet kõlas aga vile, mis mängu peatas.

Kuigi kohtunikel oli võimalus kasutada ka videokordust, siis millegipärast seda ei tehtud ning värav, mis oleks pidanud lugema, jäigi vaid Predatorsi unistuseks. Eriti valusa tõsiasjana võitis Penguins kohtumise vaid 2:0, kusjuures teine värav visati matši lõpus tühja võrku - määrustepärase tabamuse lugemine oleks kohtumise pea peale pööranud.