Teise kolmandikaja algusest oli kulunud napilt üle minuti kui Capitalsi mängija Jason Chimera täiskiirusel vastaste väravale tormas. Penguinsi puurivaht Marc-Andre Fleury uisutas vastu ja lõi litri lendu, kuid nii õnnetult, et otse vastu Chimera pead, millest omakorda põrkus litter väravasse.

Kohtunikud arutasid olukorra üle pikalt ja lugesid peaga löödud värava lõpuks ära. Liiga ülekaalukat liidrit Washingtoni kurioosne värav kokkuvõttes ikkagi ei päästnud, Pittsburgh sai oma tahtmise skooriga 6:2.

NHL-i põhiturniiri lõpuni jääb kõikidel meeskondadel pidada veel 7-12 kohtumist ning Washington on sisuliselt põhiturniiri võidu kindlustanud. Nende edu Läänekonverentsi liidri Dallas Starsi ees on kahe vähempeetud mängu juures 12 punkti.