Venemaa pääses viiendal minutil Vladislav Kamenevi väravast 1:0 juhtima ja hoidis nappi edu kuni viimase kolmandiku avaminutini, mil Patrik Laine viigistas. Vaid minut hiljem viis Andrei Vetlakov külalised uuesti ette, ent sellele vastasid soomlased kahe väravaga - 50. minutil lõi Sebastian Aho 2:2 ja 57. minutil Mikko Rantanen 3:2.

Sellega ei olnud aga põnevusetendus veel lõppenud, sest venelased jätsid lõpuminutil oma värava tühjaks, saatsid jääle täiendava väljakumängija ning see tõi ka edu - kui normaalaega jäi mängida vaid kuus sekundit, päästis venelased lisaajale Andrei Svetlakovi tabamus!

Lisaaeg kujunes siiski soomlaste peoks, sest juba teise mänguminuti keskel lõi Kasperi Kapanen 4:3 ja tõi Soomele ihaldatud tiitli!

Pronksmedalid võitis USA meeskond, kes alistas kolmanda koha mängus Rootsi 8:3.