Kings domineeris play-offe täielikult, võites liiga ajaloos esimest korda 10 järjestikust võõrsil peetud kohtumist. 16 võidu kõrvale kogunes vaid 2 kaotust.

Meeskond pääses play-offi viimasena ehk konverentsi kaheksandana. Alates 1994. aastast on vaid üks klubi, kes play-off'i nelja viimase seas pääsenud, Stanley karika võitnud - selleks oli finaalivastane Devils 1995. aastal.

Väärtuslikemaks mängumeheks kujunes loomulikult Kingsi väravavaht Jonathan Quick, kes lubas keskmiselt vaid 1,41 väravat play-offis. Alates 1960. aastast pole nii madalad keskmist ükski tiitli võitud väravavaht teha suutnud.

Los Angeles asus finaali 4:0 juhtima. Teise perioodi lõpus lõi Devils auvärava, kuid viimane kolmandik kuulus taas Kingsile. Kaks väravat said kirja Trevor Lewis ning Jeff Carter.