VIDEO JA FOTOD: Kanada nahutas jäähoki MMi finaalis Venemaad 6:1!

(265)
Kanada juubeldab, Venemaa on löödud
Kanada juubeldab, Venemaa on löödudAFP

Valitsev olümpiavõitja Kanada krooniti Tšehhis toimunud jäähoki MMil uueks maailmameistriks. Kanadalased purustasid finaalmängus Venemaa koguni 6:1 (1:0, 3:0, 2:1).

Viimati 2007. aastal MM-tiitlini jõudnud kanadalased asusid juhtima avakolmandiku lõpus Cody Eakini väravast. Kohe teise kolmandiku alguses üllatas Tyler Ennis venelaste puurivaht Bobrovskit, uisutades värava tagant läbi ja saates litri võrku. Peatselt jõudsid väravani ka Sidney Crosby ja Tyler Seguin ning seis oli juba 4:0.

Viimase kolmandiku keskel viskasid Claude Giroux ja Nathan Mackinnon Kanada juba 6:0 ette. Mängu lõpus sai venelaste auvärava enda arvele Jevgeni Malkin. Ootamatult ühepoolseks osutunud finaalis olid pealevisked Kanada kasuks koguni 37:12 (!).

Pronksmedalid võitis tänavu USA meeskond, kes alistas kodupubliku kurvastuseks Tšehhi 3:0.

Turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti üllatuslikult Tšehhi 43-aastane legend Jaromir Jagr.

Jäähoki MMi finaal: Kanada - Venemaa 6:1
Crosby liitus kuldse klubiga - ta on võitnud olümpiakulla, MM-tiitli ja Stanely karika. https://twitter.com/jeffreybonus/status/600052358416990208
Mäng on lõppenud Kanada 6:1 võiduga. Kes oleks seda osanud ette ennustada?
52.47: Malkin lööb venelaste auvärava - 1:6.
Ja kohe ka 6:0! 49.50 Nathan MacKinnon lööb kuuenda naela venelaste kirstu.
Juba 5:0. Asi kisub piinlikuks! Värav Claude Giroux`lt.
Venemaal on jäänud 14 minutit mängu päästmiseks. Hetkel ei paista kuskilt otsast, et venelased võiks mängu tagasi tulla. Pealevisked Kanadale 33:8 (!).
5:0 oli õhus. Venelaste õnneks maandub litter vaid nende värava postis.
Viimane kolmandik on alanud.
Teine kolmandik on lõppenud kanadalaste juhtimisel 4:0.
Pealevisked 25:7 Kanadale, seis 4:0. Täielik seljavõit.
Venemaa mäng on täielikult ära vajunud. Teisel kolmandikul pole tehtud ühtegi pealeviset!
Kanada ei suutnud arvulist ülekaalu realiseerida.
Finaali esimene karistus ning istuma saadetakse Jevgeni Malkin.
Juba 4:0 Kanadale! Kulus vaid 43 sekundit kolmandast väravast, kui Tyler Seguin viskas juba neljanda!
Crosby viskab teise kolmandiku keskel 3:0 Kanadale!
Malkin pääses väravavahiga silmitsi, kuid viskas üle värava.
2:0 Kanadale! Tyler Ennis uisutab värava tagant läbi ja saadab litri väravasse! Venemaa puurivaht ebaõnnestus ilmselgelt.
Teine kolmandik on alanud.
Kanada on võitnud avakolmandiku 1:0! Pealevisked on koguni 15:5 kanadalaste kasuks.
Avakolmandiku 18. minut: 1:0 Kanadale! Tyler Ennis saadab litri võrku! Venelaste jaoks väga õnnetu värav, sest litter muutis värava ees uisust suunda.
Sidney Crosby läbimurdel:
Pealevisked 10:5 Kanadale, kuid seis ikka 0:0. Avakolmandikust mängitud 12 minutit.
Kanada mängijad kõmmmutavad igal võimalusel peale. Kaheksa minutiga pole siiski skoori avatud. Väga nauditav ja kiire mäng mõlemalt poolelt.
Ovetškinilt ohtlik pealevise neljandal minutil, kuid Kanada puurivaht on valvel.
Kanada on saanud finaali eel Venemaa koondisest 4 tundi rohkem puhata. On sellel täna tähtsust?
Mäng on alanud!
NHL saab fännidelt vastu pead, et pani ühe konverentsi finaalmängu MMi finaalkohtumisega ühele ajale: https://twitter.com/michaelsidoni/status/600004073480294401
tom: kui Putin isegi saaks väljakule,siis väravaid lüüa tal kindlasti ei võimaldataks!Jutude poolest on ta nii kõva mees,et ehk peaks ta isegi Klitchkole väljakutse esitama!?Kuigi siis ta ringist omal jalal ei lahkuks!:)
marko: Kindlalt Kanada poolt, kuid kardan, et Venemaa võtab ära...
Kanaada poolt: Asi on kahtlane, aga üks mansa saab ainult vüita, jah, kes see on?