Rootsi koondise kapten Lias Andersson oli kaotusest niivõrd löödud, et loovutas oma medali vabatahtlikult pealtvaatajatele. Fännid võtsid ootamatu suveniiri mõistagi naeratusega vastu.

Dillon Dube viis Kanada teise kolmandiku alguses (21:49) 1:0 juhtima, kuid lasi samal perioodil rootslastel vähemuses mängides viigistada (Tim Söderlund 33:07). 2:1 juhtvärava viskas viimasel kolmandikul Tyler Steenbergen (58:20). Viimane litter maandus 26 sekundit hiljem juba rootslaste tühjas väravas (58:46 Alex Formenton).

Kokku sooritasid kanadalased 28 pealeviset rootslaste 36 vastu. Kanada väravavaht tegi 35 tõrjet, rootslaste puurilukk 25. Karistusminuteid kogusid rootslased 25, kanadalased vaid 2.

See oli Kanada noortekoondisele läbi aegade 17. kuldmedal. Esimest korda võideti MM 1982., viimati 2015. aastal. Rootsi on U20 maailmameistriks kroonitud 1981. ja 2012. aastal.

Buffalo MM-i pronksimängus purustas USA 9:3 Tšehhi.