Esimese kolmandikuga juhtis Boston juba 4:1. Kaks väravat viskas Brad Barchand - ühe mängu 28. sekundil, teise 8 sekundit enne perioodi lõppu. Väravatevaese teise kolmandiku järel sepistas külalismeeskond veel kaks väravat ning play-off'ide üks kardetumaid meeskondi oligi murtud.

Hoolimata kahest võidust ei tunne Bostoni mehed end siiski veel päris mugavalt ning austavad oma vastast. "Sellega ei saa veel rahule jääda. Need on kaks suurt võitu, kuid kaks võitu on ainult kaks võitu. Pikk maa on veel minna ning neil on piisavalt karaktereid, kes siit tagasi võiksid võidelda," osutas Bostoni ründemängija Milan Lucic.

Põhihooajal muidu vasakule ja paremale väravaid jaganud Penguins on selles seerias visanud 120 minutiga vaid ühe värava. Seeria kolmas kohtumine peetakse kolmapäeval Bostonis.