Bostoni väravavaht Tim Thomas ei lubanud sel korral enda väravasse ühtegi viset ning 37 tõrjet teinud hokimees valiti finaalseeria väärtuslikumaks mängijaks.

Boston asus mängu juhtima esimese perioodi 14. minutil, kui Brad Marchandi söödu Patrice Bergeron väravasse viskas. Teise kolmandiku 12. minutil kasvatas Marchand omakorda eduseisu ning viis minutit hiljem sai Bergeron kirja oma teise tabamuse ning Boston juhtis 3-0.

Viimase veerandi 17. minutil lõi Marchand tühja väravasse omagi teise värava ning vormistas seisuks 4-0.

Boston jäi nelja võiduni peetud seerias 2-3 kaotusseisu, kuid võttis viimased kaks mängu kindlalt. Põhiturniiri võitnud Vancouver Canucks pole suutnud Stanley karikat pea kohale tõsta 40 aastat.