VIDEO: Anaheimi Ducks korraldas Teemu Selänne auks uhke tseremoonia

 (6)
Teemu Selänne särginumber on Anaheimi klubis nüüdsest aukohal
Teemu Selänne särginumber on Anaheimi klubis nüüdsest aukohalFoto: STEPHEN DUNN, AFP/Scanpix

Soome hokilegendist Teemu Selännest sai NHL-i klubi Anaheimi Ducksi esimene mängija, keda austati särginumbri lakke tõmbamisega. Pidulik, emotsioonidest tulvil tseremoonia leidis aset enne läinud öist kohtumist Anaheimi ja Winnipegi vahel.

Mängusärki numbriga 8 Anaheimi klubis enam kasutusele ei võeta - see seostub aegade lõpuni NHL-i ühe säravaima isiksuse, liigas 21 hooaega mänginud Teemu Selänne´ga. Elav hokilegend, kes on ülekaalukalt Ducksi edukaim väravakütt (457) ning parim söötude jagaja (531). NHL-i üldises resultatiivsustabelis on Selänne 15. positsioonil, eurooplastest on ta Jaromir Jagri järel teine.

"Milline õhtu! Ei mäletagi, millal ma viimati niivõrd palju närveerisin," rääkis pere ja sõprade keskel publiku ovatsioone nautinud Selänne. "Kõik see on ülevoolav. Ma tunnen end õnnelikuna ja teie olete selle koha minu jaoks õnnelikuks teinud. Olete kohelnud mind hästi ja ma tänan teid, et olete teinud minu elu sedavõrd eriliseks," võitles Selänne täismajale tänukõnet pidades nutma puhkemisega.

Vaata särgi lakke tõmbamise tseremooniat: