Venemaa jäähokitäht koroonaviirusest: ma ei tahaks sellest oma lastelastele rääkida


Jevgeni Malkjin ja Bryan Rust
Jevgeni Malkjin ja Bryan RustFoto: Keith Srakocic, AP/Scanpix

NHLi jäähokiklubis Pittsburgh Penguinsis mängiv Venemaa koondise ründaja Jevgeni Malkin loodab, et praegust koroonaviiruse epideemiat enam kunagi ei kordu.

"Pole enam ühtegi riiki, kus karantiini poleks. Metsik lugu. Ma ei tahaks sellest oma lastelastele rääkida. Loodan, et seda ei juhtu enam kunagi," sõnas Malkin koroonakriisi kohta, vahendab Sport24.

"Kes oleks osanud arvata, et kaitsemaske ja desinfektsioonivahendeid pole enam võimalik osta," rääkis Malkin, lisades, et kõige veidram asi on olnud, et inimesed tormasid kõikjal maailmas tualettpaberit ostma.

Venemaa jäähokimees leiab, et tänapäeva inimesed on pisut ärahellitatud. "Ajaloos on olnud mitu pandeemiat ning inimesed said alati hakkama ka ilma telefonide ja internetita. Tõenäoliselt kõnniksin ka mina sel juhul rohkem ja õpiksin süüa tegema," lisas Malkin.

USA-s on koroonaviirusse nakatunud inimeste hulk kasvanud juba ligi 800 000-ni ning hukkunud on üle 43 000 inimese.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!