Venemaa jäähokikoondis osaleb olümpial, kui Putin lubab

 (17)
Venemaa jäähokikoondis osaleb olümpial, kui Putin lubab
Foto: REUTERS/SCANPIX

Eilse ROK-i otsuse valguses jätta Venemaa sportlased 2018. aasta talimängudelt eemale on tõsise löögi alla sattunud olümpia hokiturniir. Kujutab keegi seda suurvõistlust ette ilma Venemaa koondiseta?

Ajalehe Sport-Express ajakirjaniku Igor Jeronko andmetel on Venemaa hokikoondis väljendanud soovi mängida Lõuna-Koreas kuldmedalitele, kuid kuna nad seda oma trikoloori all teha ei saa, vaid nende auks lehvivad Pyeonchangis olümpialipud ja kõlab olümpiahümn, siis vajavad nad selleks president Vladimir Putini luba.

"Venemaa jäähokimeeskond saatis Putinile kirja, milles küsitakse luba mängida olümpial neutraalse lipu all. Venemaa president ütles oktoobris, et see oleks lubamatu ega ole kunagi teistsugust arvamust avaldanud," kirjutas Jeronko Twitteris.

Venemaa hokitäht Ilja Kovaltšuk, kes mänginud pikalt NHL-is ja kuulub hetkel KHL-i klubi Peterburi SKA hingekirja, arvas, et tema koondis peaks Pyeongchangi igal juhul minema.

"Me peaksime seal (olümpial) olema. Oleme lihtsalt sportlased, kes teevad iga päev trenni, teevad oma tööd ja unistavad oma riigi esindamisest," vahendab 34-aastase hokimehe sõnu Iltalehti.