Venemaa hokiklubi koroonaviirusesse nakatunud mängijad elasid Helsingi hotellis samal korrusel tavakülalistega

 (1)
Venemaa hokiklubi koroonaviirusesse nakatunud mängijad elasid Helsingi hotellis samal korrusel tavakülalistega
Neftehimiki hokimängijad.Foto: TASS/Scanpix

Soomes on koroonapaanikat tekitamas Venemaa jäähokiklubi Nižnekamski Neftehimik, kes mängis kolmapäeval KHL-i liigas Helsingi Jokeritega, kuid andis päev hiljem Riias seitse positiivset koroonaproovi.

Liiga korraldusel tehti Neftehimikule kordustestid, mis kinnitasid nelja mängija nakatumist. Kolm proovi tunnistati seega valepositiivseks.

Soome rahvusringhäälingu YLE teatel ööbisid Neftehimiki mängijad pealinna lähistel Kirkkonummis Hotel Långvikis. Sportlased peatusid korrusel, kus viibis samal ajal ka teisi külalisi.

Hotelli juhatuse esimehe Inka Uusitalo-Raoulti sõnul pole ühelgi teisel hotelli külastajal koroonaviirust tuvastatud. Ta lisas, et KHL-i tiimide võõrustamisel on kindlad reeglid, mis tagavad, et sportlased püsivad oma võistkonnaga isolatsioonis. Mängijad olevat küll elanud tavakülalistega samal korrusel, kuid nende toad olid omaette tiivas, kuhu nad siirdusid ilma, et oleks fuajeest läbi läinud.

YLE sporditoimetuse andmetel olid hokimehed teistest hotellikülalistest eraldatud vaid köiega.

"Meil oli kindel personal, kes neile süüa viis. Nad ei vajanud meilt muud teenindust. Meie personal kandis maske ja ohutusvahendeid. Sellegipoolest oleme täna ettevaatusabinõust otsustanud need töötajad koroonaviiruse suhtes testida. Nad ei tulnud tööle, kuigi on minimaalne võimalus, et neile midagi külge on hakanud. Mingeid riske ei võetud," sõnas Uusitalo-Raoult.

Seotud lood:

YLE teada sõid Neftehimiki mängijad hotelli lobby's, kus teised külalised ootasid näiteks lifti. Meeskonna söögiala oli piiratud köiega ning mängijad viibisid teistest külalistest vaid paari meetri kaugusel.

Uusitalo-Raoult täpsustas, et kolmanda korruse lobby-alas oli kohal ka politseinik, kes jälgis, et lifti ootavad külalised üle köie ei läheks. Ta lisas, et alad, kus Neftehimiku mängijad viibisid, said pärast nende lahkumist põhjalikult puhastatud ning ka nende toad on nüüd uute uudiste valguses igaks juhuks desinfitseeritud.

Loe lisaks: Helsingi Jokerite hokimehed pandi 14 päevaks karantiini

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!