Vallot Pukk | Käes on finaalide aeg!


Vallot Pukk | Käes on finaalide aeg!
Vallot PukkFoto: TVPlay Sports

Maikuu pole mitte ainult Eurovisiooni finaali toimumise aeg, vaid järjekordse kulminatsioonini jõuavad mitu ägedat turniiri, mis naelutavad samuti tuhandeid fänne televiisorite ette. TVPlay Sports ja Sports+ kanalil ning TVPlay Premiumi vahendusel saame kaasa elada korvpalli Euroliiga finaalturniirile, Saksamaa jalgpalli DfB Pokali, Euroopa liiga ja Meistrite liiga finaalile. Viimane jääb, tõsi küll, juba juuni algusesse.

Euroliiga Final Four

Tõeline „maasikas" Euroopa korvpallihooaja lõpetamiseks. Vitoria-Gasteizis toimuvale Final Fourile on jõudnud nelja eelmise aasta võitjad - 2015. a ja mullu võitis Madridi Real, 2016. Moskva CSKA ja 2017. Istanbuli Fenerbahce. Lisaks murdis finaalturniirile 18-aastase pausi järel Istanbuli Anadolu Efes. Reedel, 17. mail lähevad poolfinaalides vastamisi kaks Istanbuli klubi ja siis Real - CSKA. Seega on täiesti võimalik, et Euroliiga saab uue tšempioni. Päris kindel võib aga olla selles, et Baskimaal alates poolfinaalides armu ei anta ja võitlused tulevad tulised. Pronksimäng ja suur finaal peetakse pühapäeval, 19. mail.

DfB Pokal

Kui nüüd ainult ajaloo- ja statistikaraamatutesse vaadata, siis on Saksamaa jalgpalli karikasarja finaalis absoluutseks favoriidiks sealse vutimaailma ainuvalitseja Müncheni Bayern. Baierimaa hiidklubi on lisaks muudele loendamatutele karikatele näiteks DfB Pokali võitnud rekordiliselt 18 korda (viimati 2016. aastal) ja pole kahtlustki, et tahab 25. mail Berliini olümpiastaadionil ühte veel. Aga vastane on sealmaal alles esimest korda, sest tõusis suurde mängu alles viimastel aastatel eelkõige tänu heldele sponsorile ja on nüüdseks saavutanud sellise rokenrolliliku meeskonna staatuse ning võitnud paljude südamed. Selleks meeskonnaks on bundesligas 3. koha saanud RB Leipzig. Finaal tuleb tuline!

Seotud lood:

Euroopa liiga

See, et finaali jõudsid Londoni klubid Arsenal ja Chelsea, mingit sorti üllatus pole. Kuid see, et finaal peetakse Aserbaidžaani pealinnas Bakuus, see on küll põnev valik. Aga aseritel on ilmatu uhke staadion, siis miks ka mitte. Täiesti kindlalt pole kummalgi klubi motivatsiooniga probleeme ja sätivad end hooaja viimaseks mänguks kenasti „peoriietesse" ja panevad kõik välja, mis sisse on jäänud. Chelsea surus end koduliigas paari viimase vooruga kolmandaks, Arsenal aga jäi viiendaks. Nüüd ehk 29. mail, on aeg ja koht magusaks revanšiks!

Meistrite liiga

Mida selliste poolfinaalide korduskohtumiste järel veel oodata? Kas saab veel hullumeelsemat ja ulmelisemat stsenaariumi olla? Aga see kõik on juba minevik, tuleb need emotsioonid kaasa võtta ja viimaseks ning kõige tähtsamaks mänguks valmis olla. Koduliigas läks Tottenham Hotspuril hooaja lõpp täitsa käest ära - kaotuseid tuli rohkem kui võite ja tuli leppida neljanda kohaga. Liverpool madistas mehiselt meistritiitli eest, aga ometi jäi Manchester City punktiga ette. Seega - nüüd on päris viimane võimalus suure pauguga hooaeg lõpetada ja ihkavad seda mõlemad, kohe väga! Kõik saab selgeks 1. juunil Madridis, seekord Atletico kodustaadionil.