Tervelt 23 Valgevene hokiklubi mängijat nakatus koroonaviirusesse

 (10)
Tervelt 23 Valgevene hokiklubi mängijat nakatus koroonaviirusesse
Foto on illustratiivne.Foto: EPA/Scanpix

Väljaande Pressball teatel on Valgevene hokiklubis Grodno Neman tuvastatud koroonaviiruse puhang. Haigestunud on tervelt 23 klubi mängijat.

Esimesed positiivsed COVID-19 testid andsid neli Soome leegionäri, kes naasid kodumaale. Neilt võeti proovid 13. aprillil Helsingi lennujaamas.

Hiljem tuvastati koroonaviirus veel kahel esindusmeeskonna mängijal - ühel ründajal ja ühel väravavahil.

Kõige tõsisemalt räsib viirus Nemani duubelmeeskonda ja noormängijaid, kelle seast tuvastati 17 nakatunut. Esialgse info kohaselt kavatsetakse noored paigutada karantiini Minski lähedal asuvasse puhkekeskusesse "Svitanok".

Erinevalt ülejäänud Euroopast ei pandud Valgevenes spordielu pausile, vaid sportmängudega jätkati ka koroonakriisi ajal.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!