Tallinnas mängiva KHL-i meistri peatreener: olen Eestis korduvalt käinud, teie talv on imeline!

 (5)
Tallinnas mängiva KHL-i meistri peatreener: olen Eestis korduvalt käinud, teie talv on imeline!
Ilja Vorobjov tänavu aprillis meeskonnaga tiitli üle rõõmustamas.Foto: REUTERS/SCANPIX

2. detsembril Tallinnas Tondiraba jäähallis toimuva KHL-i hokimatši Riia Dinamo - Magnitogorski Metallurgi piletid müüdi läbi juba oktoobris. Intervjuus Vene Delfile andis valitseva meistri peatreener Ilja Vorobjov mõista, et on eelseisvast reisist siia väga põnevil.

41-aastane Vorobjov kuulub ka Venemaa hokikoondise treenerite tiimi. Hiljuti lõppes Helsinkis Hartwall Arenal Karjala Cup, mille järel Delfi nimeka juhendajaga jutule pääses.

Kuidas võttis Metallurg vastu uudise Riia Dinamo mängudest Tallinnas?

Meil polnud sellele mingeid vastuväiteid. Tuleme Tallinnasse Helsingist, kus mängime Jokeritega. Uude paika reisimine on alati huvitav. Loodan, et mäng Riia Dinamoga meeldib publikule ja see aitab hokit Eestis populariseerida.

Olete te varem Tallinnas hoki asjus käinud?

Muidugi. Ma kasvasin Riias üles ja alustasin Dinamos mängimist. Oleme korduvalt Eestis erinevatel noortevõistlustel käinud. Tean hästi, kui ilus on talvel Tallinnas. Minu perekond saabub mänguks Riiaga spetsiaalselt Tallinnasse, nad tulevad Saksamaalt, kus ma kunagi hokikarjääri lõpetasin.

Eesti klubi KHL-is - ulmeline idee?

Hetkel võib see tõesti nii tunduda. Aga kui sa leiad rahastuse, ei ole miski võimatu.

Kuidas läheb Metallurgi ründajal Wojtek Wolskil, kes sai oktoobris tõsise selgroovigastuse?

Seotud lood:

Talle tehti spetsiaalne tugi ning ta lahkus kahekuuliseks taastusraviks Kanadasse. Me soovime talle kõik kiiret paranemist.