Soome jäähokiliiga lõpetas koroonaviiruse tõttu hooaja

 (2)
Jäähoki, JYP vs KooKoo
Robert RoobaFoto: Ilmar Saabas

Soome jäähoki meistriliiga lõpetas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks hooaja ennetähtaegselt ning play-offi mänge enam ei peeta.

See tähendab, et hooaeg on lõppenud ka Eesti koondislase Robert Rooba ja tema koduklubi Jyväskylä JYPi jaoks, kes olid hetkel turniiritabelis kaheksandal kohal.

Soome jäähokiliidu tegevdirektor Jarmo Saarela teatas, et nad saatsid neljapäeva õhtul küsimuse hooaja lõpetamise kohta kõigile 15-le Soome meistriliiga meeskonnale. "Eile õhtul vastas 12 ja täna hommikul kolm klubi. Kõigi klubide poolt öeldi, et nende arvates tuleks Soome jäähokiliiga koheselt lõpetada. See tähendab, et põhihooaja viimast vooru pole enam põhjust mängida," sõnas Saarela.

Meistriks kinnitati põhihooaja edetabelijuht Oulu Kärpät.

Soome valitsus tegi eile ettepaneku, et kõik avalikud üritused, kus võib osaleda enam 500 inimest, tuleks tühistada.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!