Selgusid Eesti jäähokikoondise kandidaadid MM-iks

 (2)
Selgusid Eesti jäähokikoondise kandidaadid MM-iks
Eesti jäähokikoondisŠarūnas Mažeika

Eesti meeste jäähokikoondis asub 28.04.-04.05.2019 Tallinnas, Tondiraba jäähallis püüdma medalit Rahvusvahelise Jäähoki Föderatsiooni (IIHF) maailmameistrivõistluste I divisjoni B-grupi turniiril. Eesti koondis koguneb laiendatud koosseisuga laagrisse 14. aprillil.

Viimati toimusid meeste koondise maailmameistrivõistlused (MM) Tallinnas 12 aastat tagasi aastal 2006. Sel korral peetakse turniir koduses Tondiraba Jäähallis, kus Eestile uisutavad vastu Poola, Jaapani, Ukraina, Hollandi ja Rumeenia koondised.

Eesti koondise laiendatud koosseis maailmameistrivõistluste eelseks laagriks:

Väravavahid
Villem-Henrik Koitmaa - Budapest Vasas SC (HUN)
Roman Shumikhin - Colmar Titans (FRA)
Christopher-Kullervo Jõgi - KJT Haukat (FIN)

Kaitsjad
Andres Kato - Raahe Kiekko (FIN)
Eduard Slessarevski - KJT Haukat (FIN)
Silver Kerna - Kalev Viking (EST)
Saveli Novikov - Kalev Viking (EST)
Ilja Urušev - Colmar Titans (FRA)
Jaanus Sorokin - Välk 494 (EST)
Filipp Svarõgin - Kalev Viking (EST)
Aleksandr Ossipov - Boras HC (SWE)
Lauri Lahesalu

Ründajad
Kristofer Jõgi - Turku TuTo (FIN)
Harri Koll - Oklahoma City Jr. Blazers (USA)
Robert Rooba - JYP (FIN)
Vadim Vasjonkin - Buffalo State College USA
Aleksei Sibirtsev - Boras HC (SWE)
Rasmus Kiik - Turku TuTo (FIN)
Roman Andrejev - Boras HC (SWE)
Artemi Aleksandrov - Rögle (SWE)
Emil Svartbro - Djurgårdens IF (SWE)
Robert Arrak - Vaasa Sport (FIN)
AndreLinde - KJT Haukat (FIN)
Morten Arantez Jürgens - Jukurit Mikkeli (FIN)
Kevin Parras - Välk 494 (EST)
Riho Embrich - Toulouse-Blagnac (FRA)
Mihkel Võrang - Välk 494 (EST)
Andrei Makrov
Mark Viitanen - Peliitat Heinola (FIN)
Aleksandr Petrov - Rossoblu (ITA)
Daniil Fursa - HK Kremenchuk (UKR)
Christopher Usov - Åker/Strängnäs (SWE)
Fabian Hast - Halmstad HF (SWE)

Seotud lood:

Meeskond
Peatreener: Jussi Tupamäki
Abitreener: Märt Eerme
Väravavahtide treener: Janne Pekkarinen
Hooldaja: Petri Allen
Mänedžer: Jüri Rooba
Kiropraktik: Martin Kumm
Füsioterapeut: Oliver Papp
Meedia: Maarja Kirtsi

Eesti mängude kava:
28. aprill kell 16.30 Rumeenia - EESTI
29. aprill kell 20.00 EESTI - Holland
1. mai kell 16.30 Jaapan - EESTI
2. mai kell 20.00 EESTI - Poola
4.mai kell 20.00 EESTI - Ukraina