Rootslased tahavad Tallinnasse luua KHLi klubi

 (20)
Riia Dinamo vs Tšeljabinski Traktor
Riia Dinamo ja Tšeljabinski Traktori kohtumine Tondiraba jäähallisFoto: Sergei Stepanov

Rootsi hokiklubi Crowns on talvel käinud korduvalt Tallinnas läbirääkimistel, et Eesti pealinna luua uus KHLi meeskond, kirjutab Aftonbladet.

Crowns tuli mõni aeg tagasi välja plaaniga tuua KHL uue meeskonna näol Rootsisse. Idee nägi ette seda, et klubi mängiks oma kodumänge erinevatel areenidel üle Rootsi, kuid sealne hokiliit tõmbas mõttele pidurit. Nüüd on Crowns sihikule võtnud Tallinna ja Tondiraba jäähalli.

"Sellest päevast peale, kui Rootsi hokiliit meile ära ütles, oleme muid variante kaalunud. Ma ei varja seda. Samas ei tahaks ma avaldada, millised meie valikud praegu on," sõnas projekti eestvedaja Leif Carlsson.

Plaani järgi loodaks Eestisse täiesti uus hokiklubi ühes esindusmeeskonna ning noortetööga, milles oleks oma osa ka Rootsi mängijatel. Tiimi baas oleks Eestis ning mänge peetaks just nimelt Tondiraba hallis.

Carlsson ei tea, kas mõte oleks võimalik reaalsuseks muuta juba uueks hooajaks. "Ma ei tea. Üks asi on kokkuleppeid suuliselt sõlmida, teine asi on paberitele allkirjad saada. Nii kaua, kuni neid ei ole, ei julge ma veel midagi loota.

Sel hooajal pidas Tondiraba hallis kaks mängu Riia Dinamo ning mõlemad kohtumised tõid kohale täismaja.